دلیل بیماری های اتومبیل در کودکان چیست و چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد

بیماریهای ماشین در کودکان
بیماریهای اتومبیل در کودکان نوعی از بیماریهای حرکتی می باشد. بیماریهای حرکتی زمانی رخ می دهد که مغز اطلاعات متناقضی از حواس حرکتی – گوش، چشم، و اعصاب دریافت می کند.
تصور کنید که کودک در صندلی عقب بدون اینکه قادر باشد از پنجره بیرون را نگاه کند نشسته است، یا کودک بزرگتری در ماشین در حال کتاب خواندن است. گوش داخلی کودکان حرکت را احساس خواهد کرد اما چشمان و مفاصل حرکت را احساس نمی کنند. در نتیجه ممکن است ناراحتی معده، عرق سرد، خستگی، سرگیجه، از دست دادن اشتها یا استفراغ ایجاد شود.
اینکه چرا بیماری های اتومبیل بر روی برخی از کودکان نسبت به برخی دیگر بیشتر تأثیر می گذارد روشن نیست. اما کودکان سنین 2 تا 12 سال بیشتر به این مورد حساس هستند.
جلوگیری از بیماریهای خودرو در کودکان:

الف) کاهش ورودی های حسی
کودک خود را تشویق کنید به جای تمرکز بر روی کتاب، بازی و یا فیلم، مناظر بیرون ماشین را نگاه کند. یا در هنگام  سفر چرت بزند و بخوابد، سفر به هنگام خواب کودک می تواند کمک کننده باشد.

ب) به وعده های غذایی قبل از سفر دقت کنید.
قبل از سفر از دادن غذاهای ادویه دار، پر چرب و یا غذای سنگین  درست قبل ازسفر اجتناب کنید. اگر زمان سفر شما کوتاه است غذا را برای بعد از سفر بگذارید، اگر سفر شما طولانی است میان وعده ای شیرین و مطلوب یا یک نوشیدنی می تواند کمک کننده باشد.

پ) تهویه هوا
سعی کنید ماشین شما هیچ بوی نامطبوعی نداشته باشد، تهویه  مناسب هوای ماشین  و پاک نگه داشتن هوای ماشین به جلوگیری از این امر بسیار کمک خواهد کرد.

ت) حواس کودک خود را پرت کنید.
اگر می دانید کودک شما در معرض بیماری های ماشین است، موقع سفر حواس او را با حرف زدن یا آواز خواندن پرت کنید.

ث) استفاده از دارو
اگر کودک شما بیشتر از 2 سال سن دارد، با مشورت پزشک می توانید از قرص های ضد تهوع استفاده کنید.

ج)توقف ماشین و قدم زدن
اگر مشاهده کردید که کودک شما احساس ناراحتی و علائم بروز بیماری ماشین را نشان می دهد، اتومبیل را متوقف کنید و اجازه دهید کمی قدم بزند و یا اجازه دهید دراز بکشد و برای لحظاتی چشمانش را ببندد  حتی می توانید یک دستمال سرد نیز روی پیشانی او قرار دهید.
اگر با وجود این راهنمائیها هنوز این مشل را داشتید به پزشک مراجعه کنید.

منبع:

mayoclinic


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *