در طول 15 تا 18 سالگی چه اتفاقاتی برای یک نوجوان می افتد؟ و وظایف پدر و مادر در این دوره چیست؟

نوجوان در طول این دوره وارد دبیرستان شده و خودش را برای ورود به کالج آماده می کند و همچنین بهتر است که در اواخر این دوره و پس از امتحان کالج فعالیتی برای مستقل شدن اش انجام دهد، مثلا می تواند یک کار نیمه وقت پیدا کند.

گوش دادن به افکار نوجوان برای آینده، پشتیبانی و احترام به او و تصمیم گیری هایش، ارائه ایده هایی به او و تشویق او به مشارکت در فعالیت های اجتماعی و آشنا کردن اش با بزرگسالانی که در آینده شغلی او می توانند تاثیر گذار باشند، فعالیت های مفیدی است که پدر و مادر ها در این سن می توانند برای نوجوانانشان انجام دهند.

در این سن و سال دوستی ها و روابط عاشقانه نیز پررنگ تر می شود و از اهمیت بیشتری برخوردار است. نوجوانانی که در اواخر این دوره هستند کمتر ممکن است که تحت تاثیر دوستانشان باشند و تن به هرکاری بدهند.

نوجوانان

نوجوانان در این مقطع سنی به شدت تحت تاثیر سبک موسیقی، مدها و لباس های خاص هستند و این رفتارها در آنها تقریبا طبیعی تلقی می شود. در این مقطع نیز نوجوانان بیشتر احتمال دارد که به دنبال مشاوره و کمک گرفتن از دوستان برای حل مشکلاتشان برآیند.

بسیاری ازنوجوانان در این مقطع ممکن است که شکست عشقی را نیز تجربه کنند و یا اینکه تحت تاثیر روابط رومانتیک شدید باشند.

در این دوره سنی نوجوانان گرایش به رفتن به مهمانی ها با گروه های سنی خودشان را دارند. و طبیعتا احتمال خطر برای اینکه در معرض خطر برای مصرف الکل و مخدرها نیز قرار بگیرند بالا می رود. البته بعضی از نوجوان ها نسبت به بقیه مستعد تر هستند.

از آنجایی که بسیاری از نوجوانان زمان بیشتری را دور از خانه صرف می کنند، این موضوع اهمیت دارد که پدر و مادرها از اینکه فرزندشان کجاست مطلع باشند. و هم چنین این موضوع اهمیت دارد که بدانید  برنامه های فرزندتان چیست و اگر به نظرتان این برنامه ها مطلوب نبود، او را تشویق و راهنمایی کنید تا برنامه ها را تغییر دهد و برنامه های  مناسب تر را جایگزین کند. 

[divider]

.فاطمه امیری فاطمه امیری روانشناس بالینی و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *