خونریزی بینی ناشی از اضطراب و استرس بیمارگونه

خونریزی از بینی= اضطراب و استرس بیمارگونه
خونریزی از بینی= اضطراب و استرس بیمارگونه

اگرچه خونریزی از بینی غالبا بعلت استرس و اضطراب شدید ایجاد نمی شود، اما در برخی موارد خون دماغ می تواند ناشی از تنش های عصبی و فشارهای روحی و روانی باشد. با این وجود، برخی از واکنش های طبیعی بدن به احساس بیم و نگرانی شدید (مانند لرزش و رعشه بدن یا تعریق زیاد بدن) ممکن است که علت واقعی خون دماغ شدن شما باشد. در این مقاله، به تغییرات ایجاد شده در بدن و مرتبط با موضوع اضطراب و استرس بیمارگونه که منجر به خونریزی از بینی می شود و همچنین راهکارهای جلوگیری از وقوع آن و کاهش اضطراب در حالت کلی، پرداخته خواهد شد.

خونریزی از بینی= اضطراب و استرس بیمارگونه

بسیاری از علل واقعی خونریزی از بینی نگرانی خاصی برای فرد بوجود نمی آورند و کاملا بی خطر هستند، اما استرس بیمارگونه می تواند یکی از علل احتمالی آن باشد.

خونریزی از بینی اغلب می تواند ناشی از عوامل محیطی و استرس زا ( تغییر درجه حرارت، ارتفاع زیاد یا شوک عاطفی و آسیب های جسمی) باشد
خونریزی از بینی اغلب می تواند ناشی از عوامل محیطی و استرس زا ( تغییر درجه حرارت، ارتفاع زیاد یا شوک عاطفی و آسیب های جسمی) باشد

علت خون دماغ شدن و ارتباط اضطراب با آن

خونریزی از بینی اغلب می تواند ناشی از عوامل محیطی و استرس زا ( تغییر درجه حرارت، ارتفاع زیاد یا شوک عاطفی و آسیب های جسمی) باشد. شرایط پیرامون این عوامل استرس زا ( محیط ناآشنا، قرار گرفتن در یک مکان با ارتفاع زیاد، نزاع و درگیری و یا تصادف) همگی شرایط و موقعیت هایی را بوجود می آورند که بروز حملات اضطراب و استرس بیمارگونه را تحریک و تشدید می کند. در این موقعیت ها و شرایط ایجاد شده، فشار خون بالای ناشی از اضطراب و استرس شدید شدت خونریزی از بینی را بیشتر می کند و مدت زمان بیشتری طول می کشد که خون دماغ متوقف شود و به همین علت، استرس و اضطراب را مسبب خونریزی از بینی می دانیم.

زمانی که غشاء داخلی بینی خشک می شود و یا مویرگ ها پاره می شوند، فشار خون بالا احتمال خونریزی از بینی را افزایش می دهد.
زمانی که غشاء داخلی بینی خشک می شود و یا مویرگ ها پاره می شوند، فشار خون بالا احتمال خونریزی از بینی را افزایش می دهد.

زمانی که علت خونریزی بینی و عدم بند آمدن خون، اضطراب و استرس شدید تشخیص داده میشود، غشاء بینی یا دیواره های داخلی بینی خشک می شوند و عروق یا مویرگ های داخلی بینی پاره می شوند یا فضای داخلی بینی به علت موارد زیر کم استحکام می شود:

  • بینی گرفتن
  • حساسیت های فصلی
  • اسپری های مخصوص داخل بینی
  • مصرف دارو
  • سرماخوردگی یا آنفولانزا

زمانی که غشاء داخلی بینی خشک می شود و یا مویرگ ها پاره می شوند، فشار خون بالا احتمال خونریزی از بینی را افزایش می دهد. زمانی که شما دچار اضطراب و استرس می شوید و ضربان قبل شدیدتر می شود، احتمال اینکه دچار خون دماغ شوید، بسیار زیاد است. در واقع نمی توان گفت که اضطراب صرفا باعث خونریزی از بینی می شود، بلکه اضطراب و استرس شدید می تواند شرایط نامناسبی دیگری را برای بدن ایجاد کند، برای مثال فشار خون بالا.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *