خواب و ورزش، سرعت درمان افسردگی را افزایش می دهد !

 ورزش

بدن شما نیاز دارد به خوبی تغذیه شود، خوب استراحت کند و باارزش شمرده شود. اگر شما مراقبت از بدن خود را به غفلت بیاندازید می تواند به افسردگی منجر شود. موارد زیرهنگام تلاش برای مقابله با افسردگی اهمیت زیادی دارد:

خواب :

خواب برای بدنی سالم و متعادل ضروری است. کمبود خواب می تواند تفکر منفی را تشدید کند و به راحتی می توان چرخه معیوب خستگی حاصل از افکار منفی را غیر فعال کرد. شکستن این چرخه نیاز به اجرای برنامه دقیق قبل از خواب و زمان بیدار شدن هر روز ، اجتناب از کافئین و الکل ،  سه ساعت ورزش در طول روز ، بیرون بردن هر چیز نامرتبط از اتاق خواب خود و نگه داشتن اتاق خود را در درجه حرارت مناسب دارد. شکستن چرخه اختلال خواب، آسان نخواهد بود و خیلی چیزها می تواند بی خوابی و یا شب بیدارماندن را بازگرداند ، بنابراین مهم است که یک برنامه خواب منظم داشته باشید.

ورزش:

ورزش مواد شیمیایی ضد افسردگی طبیعی را در مغز شما آزاد می کند. می توانید با یک پیاده روی ساده در اطراف منزل یا رفتن به فروشگاه های محلی شروع کنید و بتدریج متناسب با نیازها و لذت بردن شما این کار را افزایش دهید. برای این کار داشتن یک همراه یا دوست و یا عضویت در گروه های ورزشی میتواند انگیزه شما را افزایش دهد. ورزش هایی مانند : کیک بوکسینگ برای تخلیه هیجانات سرکوب شده می تواند به شما کمک فراوانی دهد.

ورزش به طور منظم، راه بسیار خوبی برای ملاقات با افراد جدید و تمرکز بر روی بهبود وضع خود است . برخی از مطالعات نشان داده اند که افرادی که در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند کمتر دچارعلائم افسردگی می شوند. یک ورزش را انتخاب کنید و عضو یک تیم و یا باشگاه درمحله خود شوید و متعهد شوید که در اکثر جلسات که ممکن است، شرکت کنید.

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x