حل مشکل جوش زدن بعد از تراشیدن ریش

 

فولیکولیت

از بیماریهای شایع پوستی در مردان

اگر دقت کرده باشید بیشتر در افراد با پوست تیره در موهای نازک که به صورت پیچ دار است در پوستشان دیده میود به این حالت فولیکولیت کاذب یا سودوفولیکولیت گویند که از بیماری های شایع پوستی است که در ناحیه ریش به صورت دانه های التهابی ایجاد میشود.

البته در پوست  روشن نیز دیده میشود ولی بسیار خفیف، در زنان در ناحیه کشاله های ران و ناحیه زیر بغل نیز دیده میشود .

میزان بروز این بیماری در سیاه پوستان بیش از 50 %  مردان دیگر دیده میشود و با تراشیدن مو این حالت بیشتر دیده میشود و در مردان بیشتر از زنان رخ می دهد و هر قسمتی از بدن که تحت تراشیدن قرار می گیرد ممکن است دیده شود.

این پاپول ها می توانند به کیست تبدیل شوند و در بعضی مواقع اسکار نیز به وجود می آید.

درمان

  • نتراشیدن مو
  • تغییر روش تراشیدن مو
  • درمان موضعی مانند: برخی آنتی بیوتیک ها،تجویز ترتینوئین موضعی و …
  • و روش درمانی مفیدی که امروزه روز بسیار قابل توجه مخصوصا خانم ها در ایران قرار گرفته است لیزر درمانی می باشد که در جلب رضایت مراجعین بسیار موثر واقع شده است که با بررسی های انجام شده 75 % از بیماران درمان میشوند البته مد نظر داشته باشید در بعضی موارد نتیجه عکس دارد و به جای کاهش مو و مشکلات پوست منجر به افزایش آن شده است که در زنان میدترانه ای بیشتر دیده شده است .

 

منبع :

کلینیک تخصصی پوست و لیزر آلومینا


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - حل مشکل جوش زدن بعد از تراشیدن ریش

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: