حفاظت از چشمانتان در برابر اشعه ماورا بنفش

 

همه افراد میدانند که حفاظت از پوست در برابر گرمای تابستان امری ضروری است ولی نمیدانند که قراگیری بیش از اندازه در معرض نور ماورا بنفش میتواند برای چشم خطرناک باشد.

 

محافظت از چشمان

 

اسیب های افزایشی :بر اساس مطالعات انجام شده مشخص شده است که اشعه ماورا بنفش دارای تاثیرات افزایشی میباشد و پس از مدتی مشکلات چشمی را ایجاد میکند مانند اب مروارید و نابودی ماکولا و این موارد جز دو دلیل عمده کاهش بینایی در افراد بالای 55 سال به حساب می ایند .

 

در انگلستان بیش از 600 هزار نفر مبتلا به نابودی ماکولا میباشند و پیش بینی میشود که میزان بیماری ها ذر طی 10 سال اینده چهار برابر بیشتر میشود .

مطابق با مطالعات انجام شده تاثیرا اشعه ماورا بنفش به مرور زمان بیشتر شخص میشود .

 

برگشت ناپذیر :معمولا اسیب های کوتاه مدت وارده برچشم مشخص نمیباشند ولی اسیب های بلند مدت میتوانند اسیب های جبران ناپذیری را به چشم و بافت های اطراف محافظت نشده وارد سازند .

 

تاثیر این اسیب ها پس از مدتی طولانی مشخص میشود و این همان زمانی است که نمیتوان این اسیب ها را رفع نمود به همین دلیل حفاظت از چشمان از دوران کودکی امری ضروری است .

 

کودکان و نوجوانان به نسبت بزرگسالان بیشتر در معرض خطر میباشند :چشمان افراد جوانتر دارای احتمال اسیب دیدگی بیشتری میباشند .

 

اندازه مردمک کودکان بزرگتر میباشد و این موضع باعث میشود که نور بیشتری به داخل چشم انها وارد شود و لنز چشمان انها نیز شفاف تر میباشد و البته به نسبت دیگر بزرگسالان بیشتر در معرض نور افتاب میباشند و ساعات طولانی تری را در فضای بیرون خانه میگذارانند .

 

بنا بر تحقیقات انجام گرفته در این زمینه 80 درصد از قرار گیری در معرض نور فرا بنفش تا سن 18 سالگی میباشد و میزان انتشار ماورا بنفش کودکان سه برابر بیشتر از بزرگسالان میباشد .

 

میزان تابش اشعه ماورا بنفش در هنگام صبح زود و بعد از ظهر ها بیشتر میباشد :بنا بر تحقیقات انجام گرفته در ژاپن ,میزان تابش اشعه ماورا بنفش در هنگام صبح زود و بعد از ظهر بهار و تابستان و زمستان به نسبت نیمه روز و عصر های زود هنگام دو برابر بیشتر است .

 

عینک های افتابی به تنهایی چشمان شما را محافظت نمیکنند :بیشتر عینک های افتابی به انسداد راه اشعه ماورا بنفش به داخل چشمان شما جلوگیری میکنند ولی انها نمیتوانند از تابش اشعه های ورودی از بالا و پایین و جوانب هم جلوگیری نمایند.

 

کلاه های لبه دار هم نمیتوانند مانع از تابش اشعه ماورا بنفش منعکس شده از سطح پیاده رو و شن و اب شوند .

 

افتاب زمستانی برای چشمها خطرناک است :قرار گیری در معرض افتاب زمستانی میتواند به طور موقت به چشمان شما اسیب برساند و خطر ایجاد اختلالاتی مرتبط با چشم را نیز افزایش دهد .

 

بنا بر سازمان سلامت جهانی ,تابش اشعه ماورا بنفش در طول ماههای زمستانی کمتر است ولی انعکاس نور از برف ها برای چشمان خطرناک میباشد .

 

برف میتواند حدود 80 درصد از اشعه ی ماورا بنفش را منعکس نماید.

[divider]

انچه که شما باید در خصوص لنز های طبی مسدود کننده ی ماورات بنفش بدانید :

 

همه لنز های طبی ازچشمان شما در برابر اشعه ماورا بنفش حفاظت نمیکنند و لنز هایی که این خاصیت را دارند در میزان جذب این پرتو ها متفاوت میباشند .

 

اکووو تنها برند معتبر لنز های طبی میباشد که بیش از 98 درصد از اشعه ماورا بنفش با طول موج کوتاه و 95 درصد از ماورا بنفش با طول موج بلند را جذب میکند .

 

برند اکوو اوسیس هم بیشترین میزان جذب اشعه ماورا بنفش را دارا میباشند و 99 درصد از اشعه با طول موج بلند و 96 درصد از اشعه با طول موج کوتاه را جذب می نمایند .

[divider]

 

دست یابی به مقیاسی مهم در حفاظت از اشعه ماورا بنفش :

 

لنز های طبی محافظ در برابر اشعه ماورا بنفش معمولا جایگزین مناسبی برای عینکهای افتابی محافظ نمیباشند زیرا فضای اطراف چشم را نمی پوشانند .

به منظور بیشینه سازی این حفاظت ,میتوان از لنز ها به همراه عینک های افتابی محافظ و کلا ههای لبه دار بزرگ استفاده نمود .

 

 

منبع :

talkhealthpartnership

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *