مگر کودکان هم حریم خصوصی دارند؟ شاید یا اصلا؟

‎‏‏

به حریم خصوصی در کودکان احترام بگذارید!

اتاق شخصی

بچه ها هم مانند ما بزرگ ترها به حریم خصوصی ،مالکیت وسایل،مکانی برای تنهایی خود وپول تو جیبی نیاز دارند ولی در بیشتر مواقع ما متوجه چنین مسائلی نیستیم و سعی می کنیم به جای آنها تصمیم بگیریم.

بیایید از همان کودکی احترام گذاشتن به حریم خصوصی را به آنها یاد دهیم و این آموزش زمانی در آنها نهادینه میشود که ما خود نیز به حریم خصوصی دیگران از جمله خود فرزندانمان احترام بگذاریم.

وقتی فرزند متوجه میشود که شما به عنوان بزرگتر ووالدینش به حریم خصوصی وی احترام گذاشته اید او نیز به حریم شما احترام گذاشته و با این کار می توانید احساس قدرت و اهمیت داشتن را در او بپرورانید و کودک می تواند ویژه گی های منحصر به فرد خودش را شناسایی و توسعه دهد.

او نیز مانند ما، به زمانهایی برای تنها بودن نیاز دارد،نیاز دارد تا با خود خلوت کند، با خودش فکر کند وبا تفکرات خود خیال پردازی کند.

در رابطه با مراجعینی که این روزها به من مراجعه می کنند چند نکته برایم قابل توجه بود که لازم می دانم آنها را بیان کنم تا دیگران نیز نسبت به کودکانشان چنین اشتباهاتی را انجام ندهند:

1)در سنین 2 تا 5 سال کودکان علاقمند به شناسایی اعضای بدن خود و جنس مخالف هستند ،سعی کنید به سوالات وشناسایی اندام های بدن با صبر وبردباری و احترام وخردمندانه بر خورد کنید.

شناسایی جنس مخالف

2) بدون رضایت ونظر فرزندانتان ،وسایل و اشیای مربوط به او را دور نریزید ونفروشید مگر با  نظر وی .

3) حتما با اجازه خود او، به وسایلش وداراییهایش دست بزنید.

4) در صورت امکان، مکانی را برای تنهایی های کودک در نظر بگیرید که بداند متعلق به خود اوست.

5) به صورت روزانه یا هفته ای به او پول تو جیبی دهید و در مورد مهارت های استفاده از پول به او آموزش دهید و می توانید کارهایی را به وی پیشنهاد دهید که او می تواند با استفاده از پولش انجام دهد .

 مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ،کارشناس ارشد روانشناسی و نوروتراپیست

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x