جذاب به نظر رسیدن از بعد روانشناسی

جذابیت و جذاب شناختن یک فرد – از بعد روانشناسانه

 

چرا برخی از افراد را جذاب می بینید و برخی دیگر را فاقد جذابیت می دانید؟

چرا یک فرد واحد، از دیدگاه برخی جذاب و از دیدگاه برخی دیگر فاقد جذابیت است؟

آیا جذاب دیده شدن و زیبا شناخته شدن به “دیدن چشمی” افراد مر بوط است، ویا استانداردهای زیبایی و جذابیت جهانی وجود دارد؟

 

چهره یک زن

 

بر اساس تحقیقات اخیر، فاکتورهای بسیاری بر تصویر و ادراک “جذابیت” تاثیر گذارند و فاکتور فیزیکی تنها عامل نمی باشد.

 

برخی فاکتورهای روانشناسانه تاثیرگذار بر ادراک جذابیت و جذاب شناختن یک فرد عبارتند از :

 

  • سهولت پردازش: مطالعات نشان می دهند، زمانی که چهره فردی را بتوان به راحتی پردازش کرد، افراد او را جذاب میدانند. فاکتوری تعیین کننده بر میزان این سهولت در پردازش ویژگی های صورت چیست؟ آشنایی و شباهت آن صورت!

 

  • آشنایی و جذابیت: افراد صورت های آشنا را جذاب تر می بینند. این به این معنی است که غریبه ها نسبت به آشنایانتان شما را کمتر جذاب می دانند. بر اساس تحقیقات، مغز در پردازش از تصاویری که بیشتر مشاهده کرده بهره می برد و به این دلیل بطور ناآگاهانه مدلهای تلوزیونی را استاندارد زیبایی می بیند، زیرا شما اکثر اوقات آنها را تماشا می کنید.

 

  • تشابه و جذابیت: عامل تاثیر گذار دیگر، شباهت است. افراد جذب کسانی می شوند که ویژگی های صورتشان شبیه خودشان، یکی از والدینشان، ویا عشق قبلیشان است.

 

  • صفات غیر جسمانی تاثیرگذار بر جذابیت: روانشناسان دریافته اند که صفات غیر جسمانی همچون شجاعت، حس شوخ طبعی و یا اعتماد به نفس تا حد زیادی بر تصویر و ادراک جذابیت تاثیر می گذارد. تحقیقات نشان داده اند که با شناخت بیشتر یک فرد، او را جذاب تر می بینیم.

 

  • فرهنگ و ادراک جذابیت: فرهنگ نیز بر درک جذابیت تا حد زیادی تاثیر گذار است. برای مثال، در برخی از فرهنگ ها، زنان چاق بسیار جذاب تر از زنان باریک اندام دیده می شوند.

 

  • نیاز به توجه: بعضی از مردم نیاز به توجه و دیده شدن دارند. به این دلیل این افراد سعی می کنند تا با انجام کاری به چشم بیایند. مثلا، در فرهنگی که بلند بودن مو زیاد رواج ندارد، موی خود را بلند می کنند.

 

 

از دیدگاه روانشناسانه، ادراک جذابیت و جذاب دانستن افراد پروسه ایی ثابت نیست!!!

 

گاهی اتفاق می افتد که فردی به شما می گوید که در حال حاضر جذاب تر از قبل شده اید! از این موضوع ناراحت نشوید، زیرا فاکتورهای بسیاری بر جذاب دانستن یک فرد تاثیر گذارند و در طول زمان و با پیدا کردن شناخت تغییر می کنند.

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *