تا چه اندازه شخصیت خود را می شناسید؟

%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c

اگر کسی از شما بخواهد شخصیت خود را توصیف کنید، آیا می توانید این کار را انجام دهید؟ داشتن یک دیدگاه کامل از ویژگی های شخصیتی خود و بیان آنها در دنیای واقعی کار آسانی نیست. اگر قبلا تست شخصیت نداده اید یا مطلب زیادی در مورد شخصیت خود نخوانده اید، احتمالا بر روی بازخوردی که از دیگران می شنوید تکیه کنید.

ما از توصیفاتی که در مورد شخصیت خود می شنویم، استفاده می کنیم تا اعتقاداتمان را نسبت به خودمان بسازیم. به علاوه به مرور زمان نیز چیزهای زیادی در مورد خودمان فرا می گیریم – تجیحات مان، چگونگی رفتارمان در موقعیت های خاص و چگونگی برقراری ارتباط با دیگران. اگر به رفتار و کلمات خود توجه کنیم، می توانیم شناخت بیشتری به شخصیت خود داشته باشیم.

به طور کل شخصیت متشکل از الگوهای تکرار شونده افکار، هیجانات، ویژگی ها و رفتارهایی است که یک فرد را منحصر به فرد می سازد. شخصیت هر فرد از دورن وی سرچشمه می گیرد و در طول زندگی نیز نسبتا دائمی و سازگار باقی می ماند. تحقیقات نشان می دهند که شخصیت نیز تحت تاثیر فرایندهای بیولوژیکی و نیازها قرار می گیرد.

نظریه هایی در مورد پیشرفت شخصیتی ما وجود دارد، از جمله نظریه های نوع و خصلتی. نظریه خصلت بیان می کند که شخصیت افراد از تمایلات گسترده ساخته شده است و بسیاری از محققان بر این باورند که 5 ویژگی شخصیتی اصلی وجود دارد:

  • برونگرا: ویژگی های چنین شخصیتی عبارت است از تحریک پذیر، اجتماعی بودن، پرحرفی، ابراز وجود و بیان عاطفی زیاد.
  • موافق: اعتماد، نوع دوستی، مهربانی، محبت و رفتارهایی از این قبیل ویژگی های افرادی با شخصیت موافق می باشند. این افراد به جای شک کردن به دیگران و دشمنی، تمایل به همکاری و دلسوزی با دیگران را دارند.
  • وجدانی: چنین افرادی خیلی متفکر هستند و کنترل تکان خوبی دارند و رفتار آنها به سمت هدف تنظیم می شود. افرادی که سطح وجدان بالایی دارند، قانونمدار و مسئولیت پذیر هستند و بیشتر دوست دارند برنامه ریزی شده عمل کنند.
  • روان پریش: این افراد دچار بی ثباتی عاطفی، اضطراب و تغییر در خلق و خو می شوند، تحریک پذیر و اندوهگین می باشند و در مقابل اضطراب و فشار تحمل کمی دارند.
  • شخصیت باز و وسیع: این افراد دارای تخیل و بینش و طیف گسترده ای از علائق هستند، کنجکاو و خلاق هستند و در زندگی به تازگی و تنوع اهمیت زیادی می دهند.

درک بیشتر از شخصیت خودمان به ما کمک می کند که چگونه با افراد نزدیک به ما ارتباط برقرار کنیم و به آنها نیز کمک تا ما را بهتر درک کنند. زمانی که صفات طبیعی خود را بشناسیم و بدانیم چطور با آنها کار کنیم، باعث پیشرفت کار و یادگیری ما نیز بهتر می شود.

لینک منبع: اینجا کلیک کنید. 

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *