تاثیرات سیگار کشیدن بر ریه

Healthy Lung and Smokers Lung isolated on white background. 3D render

در اکثر موارد سرطان ریه ناشی از سیگار کشیدن است. پس از اینکه سیگار را ترک می کنید، خطر ابتلا به سرطان ریه نیز به تدریج کاهش می یابد. طی 10 سال پس از ترک سیگار خطر ابتلا به سرطان ریه نصف خواهد شد و به همین ترتیب طی سال های بدون سیگار میزان خطر آن کاهش می یابد.

دو بیماری ریوی دیگر ناشی از سیگار کشیدن عبارتند از برونشیت مزمن و آمفیزم. هر بیماری به تنهایی یا ترکیب هر دو با هم بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD) نامیده می شود. سیگار کشیدن به لوله تنفسی و بافت ریه آسیب می رساند. این آسیب خود را ترمیم نمی کند. اما ترک سیگار بروز آسیب های بیشتر به بافت های ریه را متوقف می کند.

افراد مبتلا به آسم اگر سیگار بکشند، دچار حملات بیشتر و شدیدتر آسم خواهند شد. کسانی که سیگار کشیدن را ترک می کنند، کمتر دچار حملات آسم می شوند.

افراد سیگاری بیشتر دچار سرماخوردگی، آنفلوآنزا و ذات الریه می شوند. پس از ترک سیگار میزان این بیماری ها در بدن فرد کمتر می شود. به علاوه طی 1 یا 2 هفته پس از ترک سیگار سرفه های ناشی از سیگار کشیدن نیز برطرف می شوند.

با ترک سیگار سرعت آسیب دیدن بافت های ریه کم می شود. در روزهای اول پس از ترک سیگار ممکن است متوجه شوید که سرفه های شما با خلط بیشتری همراه است. این امر به این دلیل است که بدن سعی دارد ریه ها را تمیز کند. همچنین چند هفته پس از ترک سیگار خیلی راحت تر نفس می کشید، قدرت بدنی بیشتری دارید و کمتر سرفه می کنید.

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *