بی اختیاری ادرار در زنان ، علت و روش های درمان آن

1

 

بی اختیاری چیست؟

بی اختیاری ادرار و یا از دست دادن کنترل مثانه، یک مشکل خسته کننده برای میلیون ها افراد است که می تواند همه چیز درزندگی اجتماعی را تحت تاثیر قرار دهد و در هر دوجنس زن و مرد اتفاق می افتد که البته در زنان شایع تر است. مطالعات نشان می دهند که حداقل نیمی از زنان مسن تر ممکن است نوعی از بی اختیاری داشتند.

 

عطسه کردن

 

علائم

علامت اصلی ادرار به طور غیر منتظره است، اما انواع مختلفی از بی اختیاری نیز وجود دارد. نشت کم موقع خنده، سرفه، عطسه، تنه زدن و یا چیزی سنگین بلند کردن و یا هنگام استرس ممکن است وجود داشته باشد که می تواند شایع ترین دلایل در عدم کنترل مثانه در زنان جوان تلقی شود.در بی اختیاری ادرار نیاز مکرر به ادرار کردن وجود دارد .

تحقیقات نشان می دهد که زنان با بی اختیاری ادرار اعتماد به نفس کمتر ،عدم فعال بودندر زندگی جنسی و سطوح بالاتری از افسردگی را نسبت به زنانی که مثانه سالم دارند برخوردارند.

 

آزمایش ادرار

 

تشخیص بی اختیاری

قدم اول این است که دقیقا چه نوع بی اختیاری دارید؟ دکتر شما در مورد سابقه پزشکی و احتمالا یک نمونه ادرار برای چک کردن عفونت ادراری بر خواهد داشت . او ممکن است از شما درخواست کند به صورت ایستاده سرفه کنید تا چک کند و یا اینکه خواسته میشود میزان نوشیدنتان را در طول روز یادداشت کنید.با اندازه گیری فشار مثانه نیز می توان به تشخیص بی اختیاری ادرار کمک کرد.

 

مثانه

 

مدیریت بی اختیاری ادراری و درمان

بسیاری از زنان با بی اختیاری ادراری خفیف می توانند نشت را با نوشیدن کمتر متوقف کنند.

ورزش کگل ( kegel) و تقویت عضلات لگن

 

بیوفیدبک

 

بیوفیدبک (پس خوراند زیستی ) جهت کنترل فعالیت مثانه و عضلات لگن

تغییر شیوه زندگی و کنترل استرس

 

 

منبع :

wemd.com

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *