سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

بی اختیاری ادرار در زنان ، علت و روش های درمان آن

1

 

بی اختیاری چیست؟

بی اختیاری ادرار و یا از دست دادن کنترل مثانه، یک مشکل خسته کننده برای میلیون ها افراد است که می تواند همه چیز درزندگی اجتماعی را تحت تاثیر قرار دهد و در هر دوجنس زن و مرد اتفاق می افتد که البته در زنان شایع تر است. مطالعات نشان می دهند که حداقل نیمی از زنان مسن تر ممکن است نوعی از بی اختیاری داشتند.

 

عطسه کردن

 

علائم

علامت اصلی ادرار به طور غیر منتظره است، اما انواع مختلفی از بی اختیاری نیز وجود دارد. نشت کم موقع خنده، سرفه، عطسه، تنه زدن و یا چیزی سنگین بلند کردن و یا هنگام استرس ممکن است وجود داشته باشد که می تواند شایع ترین دلایل در عدم کنترل مثانه در زنان جوان تلقی شود.در بی اختیاری ادرار نیاز مکرر به ادرار کردن وجود دارد .

تحقیقات نشان می دهد که زنان با بی اختیاری ادرار اعتماد به نفس کمتر ،عدم فعال بودندر زندگی جنسی و سطوح بالاتری از افسردگی را نسبت به زنانی که مثانه سالم دارند برخوردارند.

 

آزمایش ادرار

 

تشخیص بی اختیاری

قدم اول این است که دقیقا چه نوع بی اختیاری دارید؟ دکتر شما در مورد سابقه پزشکی و احتمالا یک نمونه ادرار برای چک کردن عفونت ادراری بر خواهد داشت . او ممکن است از شما درخواست کند به صورت ایستاده سرفه کنید تا چک کند و یا اینکه خواسته میشود میزان نوشیدنتان را در طول روز یادداشت کنید.با اندازه گیری فشار مثانه نیز می توان به تشخیص بی اختیاری ادرار کمک کرد.

 

مثانه

 

مدیریت بی اختیاری ادراری و درمان

بسیاری از زنان با بی اختیاری ادراری خفیف می توانند نشت را با نوشیدن کمتر متوقف کنند.

ورزش کگل ( kegel) و تقویت عضلات لگن

 

بیوفیدبک

 

بیوفیدبک (پس خوراند زیستی ) جهت کنترل فعالیت مثانه و عضلات لگن

تغییر شیوه زندگی و کنترل استرس

 

 

منبع :

wemd.com

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: