بیوفیدبک و درمان سردرد

بیوفیدبک و سردرد

بیوفیدبک، یک روش شل کردن پیشرونده عضلانی و تنفس از راه شکم می باشد که یکی از تکنیک های طب رفتاری است و ثابت شده که به کاهش سردرد و بهبود کیفیت عملکرد کمک می کند. اگر این روش با داروهای پیشگیرانه ترکیب شود تاثیر بیشتری نسبت به داروی تنها خواهد داشت.

تنش های جسمی و روحی سردرد را بدتر می کنند. با وجود مشکلات و مسائل مختلف در زندگی گاهی به دست آوردن آرامش کار آسانی نیست. ریلکسیشن در واقع یک مهارت است و مانند دیگر مهارت ها به مرور زمان، تمرین و با مربی خوب پیشرفت می کند. دیدگاه های مختلفی در مورد کاهش تنش و بهبود تحمل درد وجود دارد.

بیوفیدبک و شل کردن پیشرونده عضلات مهم ترین روش های غیردارویی پذیرفته شده برای کنترل و پیشگیری سردرد هستند. تاثیر این روش ها طی 25 سال تحقیق و در بیش از 100 مطالعه ثابت شده است.

بیوفیدبک و آموزش ریلکسیشن معمولا به اندازه 45 تا 60 درصد به کاهش سردرد کمک می کنند. این درصد برابر با تاثیر داروهای سردرد مانند پروپرانولول و آمی تریپتیلین می باشد، اما با این تفاوت که بیوفیدبک دارای عوارض جانبی نیست. یکی از بزرگترین محدودیت های بیوفیدبک و آموزش ریلکسیشن این است که این روش به زمان و تلاش و صبر بیمار نیاز دارد. جلسات بیوفیدبک ممکن است یک ساعت طول بکشد و جلسات آموزشی نیز نیازمند چند بار تکرار می باشند که تمام اینها یک دوره چند ماهه تشکیل می دهد.

برای بسیاری از افراد مبتلا به سردرد، ترکیب دارو و روش های غیردارویی بهترین تاثیر را بر روی سردرد دارند. به عنوان مثال میزان بهبود سردرد میگرنی با استفاده از یکی از روش های بیوفیدبک یا دارویی 55 درصد است. در حالیکه تاثیر ترکیب این دو روش به اندازه 70 درصد افزایش می یابد.

در ادامه :آگاهی دادن به بدن با استفاده از بیوفیدبک

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x