بیماریهای مقاربتی2

ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1 

بیماریهای مقاربتی 2
زخم ها ی سرد و یا تب خال بر روی لب ها نشانه ای از عفونت ویروس تب خال(HSV1) می باشد، این نوع ویروس از راه بوسیدن و تماس با اعضای خانواده  انتقال می یابد. و همچنین می تواند به اندام تناسلی نیز منتقل شود، هیچ درمانی برای عفونت هرپس وجود ندارد اما داروها می تواند شدت و مدت زمان آنرا کاهش دهد.

ویروس هرپس سیمپلکس نوع 2

بیماریهای مقاربتی2
ویروس (HSV2) سبب تب خال تناسلی می شود که از طریق تماس جنسی قابل انتقال می باشد.علائم آن شامل درد و تاول های پر مایع و زخم های روی آلت تناسلی، ران و مقعد می باشد. این عفونت می تواند از طریق تماس دهانی به لبها نیز منتقل شود، در این مورد هم داروها  می توانند شدت بیماری را کم کنند و هیچ درمانی وجود ندارد.

هپاتیت B

بیماریهای مقاربتی
ویروس هپاتیت Bاز طریق تماس با ترشحات بدن و خون گسترش می یابد، پس بنابراین می تواند از راه مقاربت جنسی نیز انتقال یابد، این عفونت از طریق مسواک ، سوزن و ریش تراش مشترک نیز ممکن است منتقل شود. کودکان ممکن است در هنگام تولد از مادر مبتلا ، آلوده شوند. علائم این بیماری تهوع، شکم درد،یرقان و با گذشت زمان، زخم شدن کبد (سیروز) و سرطان کبد می تواند اتفاق بیافتد. وحتی ممکن است سالها بدون هیچ نشانه ای ادامه یابد. از طریق واکسن می توان از ابتلا به این ویروس جلوگیری کرد.

ویروس ایدز

بیماریهای مقاربتی 2
این ویروس سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود، از طریق تماس جنسی،سوزن مشترک و یا از مادر مبتلا به نوزاد منتقل می شود. ممکن است سالها با هیج نشانه ای همراه نباشد، اما یک آزمایش خون می تواند بگوید که به این ویروس آلوده هستید یا خیر، برخی از افراد بعد از 1 یا 2 ماه آلوده شدن  علائمی شبیه به سرما خوردگی ، غدد لنفاوی متورم، تب و سر درد نشان می دهند.

عفونت تریکوموناس

بیمارهای مقاربتی 2
یک عفونت انگلی می باشد که از راه تماس جنسی منتقل می شود، هم در زنان و هم در مردان می تواند بروز کند که با دارو قابل درمان می باشد. در مردان با علامت خاصی همراه نیست ممکن است با برخی ترشحات جزئی  و یا سوزش هنگام ادرار همراه باشد. اما در بانوان ممکن است با ترشحات زرد مایل به سبز همراه با بوی زیاد و بد و خارش در ناحیه ی واژن و یا درد در هنگام رابطه ی جنسی همراه باشد. علائم ممکن است بعد از 5 تا 28 روز بعد از ابتلا به نقاط دیگر گسترش یابد.

زخم اتشک

بیمارهای مقاربتی 2
این نوع بیماری مقاربتی در ایلات متحده کمتر مشاهده می شود و در آسیا و آفریقا بیشتر شایع می باشد. بر آمدگی دردناک در ناحیه تناسلی است که می تواند به زخم  باز تبدیل شود، آنتی بیوتیک ها راهی برای درمان این نوع زخم می باشند.

منبع:

www.medicinenet.com

 

2    /    1


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *