بهبود “خوانش پریشی” توسط کتابخوان و موسیقی

بهبود “خوانش پریشی” توسط کتابخوان و موسیقی

, بهبود “خوانش پریشی” توسط کتابخوان و موسیقی

مطالعه جدید چاپ شده در مجله علمی “PLOS ONE” بیانگر این موضوع بود که خوانش پریشی (Dyslexia) را می توان با استفاده از کتابخوان (E book Reader) درمان کرد. تقریبا یک سوم از افراد مبتلا به خوانش پریشی از کمبود تمرکز چشمی/بصری بر خطوط متن، به خصوص خطوط کوچک تر، رنج می برند. کوتاه تر بودن خطوط در کتابخوان به درک و سرعت بصری بیشتر در افراد مبتلا منجر می شود.

تحقیقی دیگر در دانشگاه نورث وسترن نشان داد که هرچه افراد در تست های ریتمیک/دارای وزن و آهنگ نتیجه ی بهتری داشته باشند به آواهای زبان پاسخ عصبی بهتری نشان می دهند. در ابتدا، کودکان مبتلا به خوانش پریشی دچار مشکل زمانبندی در روخوانی همگام با موسیقی بودند اما به مرور بهبود پیدا کردند. این تمرین به طور مستقیم ریتم خاص و مهارتهای حرکتی کودک را هدف قرار می داد که به ارتباط عصبی جدید و بهتر منجر شد. نیمکره چپ مغز یادگیری و پردازش اطلاعات را کنترل می کند. زمانیکه توانایی این قسمت کاهش پیدا کند فرد در خواندن و نوشتن، پردازش گفتار و زبان و در نتیجه هماهنگی حرکات دچار مشکل می شود. فعالیتهای شناختی، حسی و حرکتی استفاده شده در این تحقیق باعث بهبود نیمکره چپ و در نتیجه کاهش نشانه های خوانش پریشی شد.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x