بررسی اجمالی اسکلروز آمیوتروفیک جانبی (ALS)

اسکلروز جانبی

اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) که بیماری لوگهریگ نیز نامیده می شود، نوعی بیماری عصبی عضلانی پیشرونده است که نورون های حرکتی را تضعیف و در نهایت از بین می برد (نورون های حرکتی اجزاء سیستم عصبی هستند که مغز را به عضلات مخطط مرتبط می کنند.).

نورون های حرکتی فوقانی در غشاء مغزی واقع شده اند و پالس هایی را از قشر حرکتی به اعصاب در مغز یا نخاع ارسال می کنند. نورون های حرکتی تحتانی، سلول های عصبی محیطی هستند که در نخاع شروع می شوند و پیغام ها را به عضلات اسکلتی می فرستند. عضلات اسکلتی با حرکات ارادی مانند راه رفتن و صحبت کردن درگیر می شوند. نورون های حرکتی تحتانی پیغام حرکت را از مغز به عضلات اسکلتی انتقال می دهند.

شخص مبتلا به ALS به خاطر ضعف عضلانی، دچار مشکلات حرکتی، مشکل در تکلم و بلع می شود. این بیماران فلج می شوند و به خاطر عدم توانایی در حرکت عضلات صورت اغلب نیاز به جراحی دارند تا برای تغذیه منفذی در ناجیه شکم آنها ایجاد شود (گاستروستومی). در نهایت از دست دادن عملکرد تنفسی عامل مرگ این بیماران می باشد.

نگارنده سمیه محمدی

دکتر مهدی دهقانی

دکتر دهقانی


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

دارای بورد تخصصی مغزو اعصاب

[divider]

 

جهت دریافت نوبت ویزیت با ایشان اینجا را کلیک کنید

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x