برای بیماران فیبرومیالژیا ، چقدر ورزش کافی است؟

ورزش

برخی تحقیقات نشان می دهد که ورزش دو بار در هفته به مدت 30 دقیقه در هر زمان می تواند در بهبود فوری علایم فیبرومیالژیا موثر واقع شود. اگر شما ورزش  را آغاز کرده اید، ورزشی سبک با شدت متوسط ​​ از جمله پیاده روی ، شنا، ایروبیک درآب، یوگا، تای چی، یا دوچرخه سواری را آهسته آغاز کنید، به تدریج می توانید مدت زمان و شدت آن را افزایش دهید.

افزایش قدرت بدنی

مطالعات نشان می دهد که تمرینات با استفاده از وزنه های آزاد موجب کاهش درد و حتی کاهش افسردگی   در افراد مبتلا به فیبرومیالژیا می شود. در تمرینات قدرتی وزن مهم نیست، اما طیف وسیعی از حرکات ماهیچه ای شما را از طریق افزایش قدرت عضلانی ، در برابر درد مقاوم تر می سازد.

یخ میتواند درد فیبرومیالژیا را تسکین دهد

هنگامی که صدمه دیده اید، کمپرس سرد و یخ می تواند با محدود کردن رگ های خونی موجب کاهش تورم شود. اگرچه کمپرس سرد می توانید در ابتدا ناراحت کننده باشد، اما میتواند به بی حسی درد عمیق ماهیچه ای فیبرومیالژیا کمک کند.

اضافه کردن فعالیت های روزانه زندگی

کارشناسان می گویند که فعالیت های روزمره زندگی و کارهای خانگی از قبیل : بازی کردن با بچه ها،  شستن کف زمین ، شستن پنجره ها، چمن زنی حیاط و باغبانی می تواند به افزایش آمادگی جسمانی کمک کند و موجب کاهش علایم فیبرومیالژیا شود.

یوگا برای تناسب اندام بدن وذهن

یوگا، که ترکیبی از تمرینات، کشش و مراقبه است، راه بسیار خوبی است برای افزایش تناسب اندام هنگامی که شما به فیبرومیالژیا مبتلا هستید. پیوستن به یک کلاس یوگا در باشگاه محلی خود یا مرکز تناسب اندام در این راه کمک کننده است.

چیگونگ برای درد عضلانی فیبرومیالژیا

چیگونگ (تلفظ :چی گونگ) ترکیبی از رقص ،مدیتیشن، حرکت و تمرینات تنفسی است. مطالعات انجام شده در چیگونگ و فیبرومیالژیا نشان می دهد این ورزش سنتی چینی به بهبود انرژی، کاهش خستگی و کاهش درد کمک می کند.

تای چی و انعطاف پذیری فیبرومیالژیا

تای چی یکی دیگر از ورزش جایگزین برای فیبرومیالژیا که برای آرامش است. تای چی مانند مراقبه درحال حرکت است. هدف از تای چی اصول هماهنگی یین و یانگ است.

گرما درمانی برای درد فیبرومیالژیا

سعی کنید برنامه های کاربردی گرمادرمانی را قبل و بعد از ورزش برای کاهش درد و سفتی عضلات انجام دهید. گرما درمانی نیروی شفابخش بدن را افزایش می دهد و باعث گشاد کردن رگ های خونی، محرک گردش خون، کاهش اسپاسم های عضلانی و کاهش حس درد می شود. شما می توانید حرارت خشک یا گرمای مرطوب را از طریق حمام گرم و یا پارچه گرم و بخاری یا لامپ حرارتی بدست آورید.

منبع:

www.webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x