با این اقدامات تنها در 5 دقیقه روزتان را بهتر کنید

6)     حرکات کششی انجام دهید

 برای انجام این کار هیچ نیازی به پوشیدن شلوار مخصوص یوگا یا خم و راست کردن کل بدن نیست. تنها انجام چند حرکت ساده نیز می تواند تاثیر خود را داشته باشد. بازوهای خود را به سمت بالا بکشید، شانه های خود را دوبار بالا و پایین ببرید. همچنانکه با نیم تنه ی خود در برابر دیوار تکیه داده اید ساق پای خود را دراز کنید. آرام باشید و بیش از حد چنین حرکاتی را انجام ندهید. انجام حرکات کششی می تواند به بهتر شدن جریان خون و انعطاف پذیری بیشتر کمک کنند و باعث کاهش پدیده انقباض ماهیچه ای شوند که معمولاً در اثر استرس به وجود می آید.

7)     مدیتیشن را وارد برنامه کنید

 انجام این کار بسیار آسانتر از آنچه که تصور می کنید می باشد. در حالت راحت (بر روی صندلی یا زمین) مستقر شوید. سپس به مدت چند دقیقه، ترتیب نفس خود را دنبال کنید: دم- بازدم، دم- بازدم. در این هنگام تمامی تفکرات در ذهن شما انباشته خواهند شد، هیچ اشکالی ندارد. فقط اجازه دهید تا تمامی تفکرات در ذهنتان به حالت معلق بمانند و دوباره تمامی توجه خود را بر تنفّس خود متمرکز سازید. انجام روزانه مدیتیشن، حتی برای چند دقیقه کوتاه، می تواند باعث مهار استرس شود.

8)     یک دفتر یادداشت مخصوص شکر گذاری داشته باشید

هر روز برای نوشتن چیزهایی که نسبت به آنها شاکر هستید (بزرگ یا کوچک) وقت بگذارید. ابراز خشم نسبت به هوا، ترافیک یا گرفتاری های شغلی کار بسیار آسانی است، ولی شکایت و گله گذاری باعث بوجود آمدن انرژی های منفی می شود. شاکر بودن نسبت به آنچه که دارید باعث می شود که قدر تمامی نکات و جنبه های مثبت زندگی را بدانید.

9)     تمامی لوازم برقی را خاموش کنید

 استراحت کوتاهی کنید و برای مدتی کوتاه از کار با تمامی ابزار خود دست بکشید. خیره شدن به صفحه مانیتور و لوازم برقی در طول روز می تواند باعث کاهش و تحلیل انرژی شده و شما را به عدم فعالیت و تنبلی تشویق کند. بنابراین هر از چند گاهی دست از کار با لوازم برقی بکشید. بویژه انجام این کار برای آرام شدن و تمدّد اعصاب پیش از خواب بسیار مهم است. صرف اینکه دنیا دائما در حال تکاپو و جریان است دلیل نمی شود که شما نیز مدام در حال کار و فعالیت باشید.

10)   کارها را اولویت بندی کنید

به خودتان بقبولانید که نمی توانید تمامی کارها را با هم انجام دهید. بلکه در عوض می توانید از طریق الویت بندی کارها، تمامی کارها را به ترتیب به اتمام برسانید و بدین ترتیب احساس رضایت بیشتری نیز داشته باشید. بنابرای فهرستی از کارهاییکه می بایست انجام دهید را بنویسید و در میان آنها، کارهای پر اهمیت، کارهایی که برای  انجام آنها وقت دارید و آنچه که می توانید از انجام آن صرفنظر کنید را تعیین کنید. کار خود را با انجام آنچه که در الویت قرار دارد آغاز کنید، بدین ترتیب کم کم تمامی کارهای فهرست شده را به اتمام خواهید رساند و به قسمت های پایانی لیست خواهید رسید.

منبع:

webmd 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x