انواع جراحی کاهش وزن

1.جراحی باز شکمی

این جراحی کاهش وزن معمول امروزی است. نخست، جراح معده را به دو بخش، بخش بزرگ و بخش کوچک، تقسیم می کند. سپس بخش کوچک معده را می بندد تا یک کیسه کوچک درست شود. کیسه معده را از بخش نخست روده کوچک، جدا می کند. سپس مجددا معده را به بخش دوم روده کوچک متصل می نماید.

بعد از جراحی باز شکمی، شما احساس بهتری بعد از کم خوردن غذا دارید. بنابراین شما وزن خود را کاهش می دهید. جراحی باز همچنین کالری های کمتری را جذب می کند؛ بنابراین شما وزن بیشتری از دست می دهید.

2.حلقه گذاری قابل تنظیم معده به روش لاپاروسکوپی

این دومین جراحی کاهش وزن معمول است. جراح از ابزار لاپاروسکوپی در جهت جایگذاری یک حلقه سیلیکون قابل تورم در محدوده معده بالایی، استفاده می نماید. او حلقه را محکم می کند؛ بنابراین معده به کیسه کوچکی با خروجی محدود، تبدیل می گردد.

نتیجه این است که شما سریعتر احساس سیری دارید؛ بنابراین شما کمتر می خورید و وزن از دست می دهید. جراح می تواند حلقه را محکم یا شل کند یا در صورت نیاز، رویه را معکوس نماید.

3.جراحی آستینی کردن معده

در این عملیات، جراح شما، بیشتر معده شما را در می آورد و باقی معده شما را به شکل لوله یا آستین در می آورد که هنوز به روده کوچک شما چسبیده است.

بعد از جراحی، معده شما قادر خواهد بود تنها حدود 3-2 اونس غذا را نگاه دارد . برای اینکه معده شما کوچکتر است، شما سریعتر احساس سیری می نمایید. شما گرسنه نخواهید شد برای اینکه بیشتر بافتی که موجب هورمون گرسنگی می شود ،با عنوان گرلین، برداشته خواهد شد.

رویه، دائمی است؛ شما نمی توانید آن را برعکس کنید.

این عملیات همانند جراحی باز شکمی است؛ به استثنا اینکه کیسه معده کوچک را از روده دور می کند. معدودی مرکز جراحی کاهش وزن، این نوع جراحی را انجام می دهند.

با این جود که بسیار اثربخش است؛ ولی انجام آن سخت بوده و می تواند مواد غذایی کمی را برجای بگذارد.

4.گاستروپلاستی حلقه ای معده ای

جراح، کیسه معده ای کوچکی را با استفاده از گیره ها و یک حلقه پلاستیکی، ایجاد می نماید.

افراد با این عملیات نسبت به سایر جراحی ها، وزن کم می کنند. این رویه چندان معمول نیست. امروزه جراحی باز و حلقه گذاری عمدتا جایگزین آن شده اند.

 

مریم عمادی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *