سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

ارتباط بی خوابی با مصرف مواد غذایی چرب

 

 

در یک مطالعه جدید نشان داده شده است که پرش از خواب در نیمه شب به علت تغییر در فعالیت مغز باعث میشود تا در طول روز میل به چربی بیشتر پیدا کنیم.

 

خواب در نیمه

محققان  بینش بالقوه ای به رابطه بین کمبود خواب و خطر ابتلا به چاقی را در این مطالعه ارائه می دهند.

این مطالعه برای اولین بار تغییرات در عملکرد منطقه ای مغز با مصرف مواد غذایی واقعی پس از محرومیت از خواب را مورد بررسی قرار داده است.

نویسندگان مطالعه توضیح دادند که که سه بخش از مغز که همه در قسمت جلوی مغز قرار دارند که در مجموع این 3 بخش در تفسیر احساسات، ادراک حسی و استراتژی روانی نقش دارند.

برای بررسی واکنش این قسمت لز مغز به کمبود خواب، مطالعه بر روی 46 داوطلب سالم سرباز در سنین بزرگسالان 21 ساله تا50 سال که اغلب چاق نبودند مورد بررسی قرار گرفتند.

همه افراد غیر سیگاری بودند و همه گفتند که آنها به طور معمول بین 6.5 و 8.5 ساعت در شب میخوابند. هیچ کدام از آنها دچار اختلالات خواب خاص و یا هر گونه عوارض پزشکی و یا روانی نبودند.

 

در هر شب اسکن گرفته میشد و در دسترس افرادی که از خواب محروم شده بودند هر گونه مواد غذایی قرار گرفته بود.

نتیجه: کسانی که در گروه محروم از خواب قرار گرفته بودند 950 کالری اضافی مجبور به مصرف بودند تا بتوانند شب بعد بیدار بمانند.
محققان متوجه شدند یک تفاوت بزرگ بین گروه ها وجود دارد. کسانی که خواب نمی نبودند نسبت به کسانی کمه خواب بودند نیاز به مصرف چربی بیشتری دارند.

محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که حملات بیداری زیادی را به علت نوع شغل شان تجربه کرده اند مانند رانندگان ، افراد حاضر در ارتش مستعد ابتلا به مشکلات خواب و چاقی هستند.

 

 

منبع :

www.webmd

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: