ادامه مطلب : علت دروغگویی فرزند شما چه میتواند باشد؟( بخش دوم)

 

کودک دروغگو

در سن 4 یا 5 سالگی دروغگویی اغلب جنبه تخیلی دارد و کودک به شرح زندگی و تصورهای خلاقانه ، ولی خام و غیر دقیق کودکانه و خیالی خود می پردازد.

شرح این تصورها به این منظور نیست که با دروغگویی مردم را کول بزند بلکه فقط کودک می خواهد تصورهای تخیلی خود را که فکر می کند وجود دارد یا از آنها لذت می برد با دیگران در میان می گذارد.

بعد از شنیدن داستان های تخیلی و داستان های افسانه ای این نوع دروغ گویی بیشتر میشود در این موارد اگر از کودک سوال شود این گفته ها حقیقت دارد یا نه حتما غیر حقیقی بودن آنها را تائید می کند.با بالارفتن سن چون کودک بین واقعیت و خیال تفاوت می گذارد لذا کمتر به دروغگویی تخیلی می پردازد.

دروغگویی ممکن است به علت تقلید از والدین با دیگران باشد برای مثال پدری که مقروض است به کودک خود می گوید “هرکس آمد یا تلفن کرد بگو پدرت به مسافرت رفته است و خانه نیست” در این حالت کودک دروغگویی را نوعی نفع شخصی می پندارند و به تقلید از والدین خود به دروغگویی می پردازد.

دروغگویی دفاعی به منظور رهایی از مجازات است و زمانی که از کودک بیشتر از توانایی جسمی و روحیش انتظار می رود ابراز میشود.

کودک برای پنهان کردن خطاهایی که مرتکب شده یا حتی خجالت از بیان آنها دارد به دروغگویی می پردازد ،این نوع دروغگویی با شدت تنبیه و مجازات رابطه مستقیم دارد.

دروغگویی کودکان ممکن است ارادی یا غیر ارادی باشد مثل بیان مطالب و قصه های ساختگی برای جلب محبت یا تحسین دیگران یا به خاطر نسبت دادن محاسن یا قدرت و شایستگی قابل تمجید به خود با والدین .

رجوع به بخش اول مطلب علت درغگویی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *