علت دروغگویی فرزند شما چه می تواند باشد؟ ( بخش اول )

 

کودک دروغگو

ژان پیاژه روانشناس فرانسوی در این مورد می گوید: وقتی کودک خردسال اسباب و اثاثیه شکستنی را در دسترس خود یافت آنها را می شکند و به هم می زند ، در این مورد مادر مجبور است تمام این شکستنی ها را از دسترس او بر دارد تا شکسته نشود.

دروغ نیز همین طور است اگر اسباب و ابزار آن را از دسترس کودک برداشتید، نیازی به دروغ گفتن پیدا نمی کند ، اگر در زندگی ازادی داشت و به او فرمان های شدیدی داده نشد و به او وانمود نکردید که باید از آنها اطاعت کند بلکه رفتار و سلوک شما جنبه دوستانه داشت ، کودک نیازی به دروغ گفتن پیدا نمی کند و با شما همان خواهد بود که شما که شما با او بوده اید.

دروغگویی یعنی شخصی به قصد گول زدن دیگران خلاف واقعه ای را بین کند و تمایل به تکذیب حقیقت یا دروغگویی موضوعی است که کودک به طور مستقیم یا غیر مستقیم با آن آشنا شده و بعدها جزو واکنش های او میشود در سه سال اول زندگی خبرهای دروغ مربوط به عدم درک و مهارت کودک در پی بردن و فهمیدن صحبت ها است.

1)زیرا کودک در چنین سنی نمی داند دروغ چیست.

2)چون فرهنگ لغات او کامل نشده است لذا نمی تواند آنچه را که شنیده یا دیده به عین بیان کند.پس در این سنین گفته های نادرست کودک را نمی توان حمل بر دروغگویی گذاشت.

پایان بخش اول دروغگویی در کودکان

مطالعه بخش دوم مطلب علت دروغگویی….

آموزش روش های تربیتی نوین و علمی زیر نظر متخصصان روانشناس مرکز آلومینا

[divider]

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *