اختلال مسخ شخصیت دارای چه علائمی است؟

مسخ شخصیت, اختلال مسخ شخصیت دارای چه علائمی است؟
اختلال مسخ شخصیت

اختلال مسخ شخصیت به شکل دوره هایی نمایان می شود که فرد احساس می کند از جسم و افکار خود جدا شده است. این اختلال به این صورت توصیف می شود که فرد بیمار حس می کند خود را بیرون بدنش تماشا می کند و یا اینکه رویا می بیند. با این حال افراد مبتلا به این اختلال تماس با واقعیت را از دست نمی دهند و تشخیص می دهند مسائل اطراف آنها آنطور که مشاهده می کنند، نیست. مسخ شخصیت ممکن است نشانه ای از دیگر اختلالات نیز باشد، از جمله برخی علائم سوء مصرف مواد، برخی اختلالات شخصیت، تشنج و برخی بیماری های مغزی.

[toggle title=”در این ویدئو با اختلال مسخ شخصیت بیشتر آشنا خواهید شد!” state=”open” ][/toggle]

اختلال مسخ شخصیت اختلال متضاد نیز نامیده می شود. اختلال مسخ شخصیت بیماری روحی است که با اختلال در حافظه، آگاهی، هویت و یا ادراک همراه است. زمانی که یک یا چند مورد از این عملکردها مختل می شوند، علائم بیماری بروز می کنند. این علائم بر روی عملکردهای معمول فرد، از جمله فعالیت های اجتماعی، کار و روابط وی تاثیر می گذارند.

چه عاملی باعث بروز اختلال مسخ شخصیت می شود؟

مسخ شخصیت, اختلال مسخ شخصیت دارای چه علائمی است؟

در مورد علت بروز اختلال مسخ شخصیت اطلاعات کمی در دست است، اما عوامل بیولوژیکی، روانی و محیطی نقش مهمی در بروز این بیماری دارند. مانند دیگر اختلالات متضاد، اختلال مسخ شخصیت اغلب با اضطراب شدید یا یک رویداد ناگوار شروع می شود – از جمله جنگ، سوء استفاده، تصادف، بلایای طبیعی یا خشم شدید.

علائم هشدار دهنده مربوط به اختلال مسخ شخصیت

مسخ شخصیت, اختلال مسخ شخصیت دارای چه علائمی است؟

  • بدن شما برایتان غریبه است. برخی افراد حس لامسه، بویایی و چشایی خود را از دست می دهند و لازم است به خود ضربه بزنند تا مجددا احساس طبیعی داشته باشند.
  • گاهی اختلال مسخ شخصیت با عدم تشخیص نیز همراه است. فرد بیمار هیچ ارتباطی با آنچه در آینه می بیند برقرار نمی کند. در این شرایط فرد نه تنها با دنیای اطراف خود نمی تواند ارتباط برقرار کند، بلکه با این دنیا، اشخاص موجود در آن و محیط پیرامون خود احساس ناآشنایی و غریبگی نیز می کند.
  • فرد مبتلا به اختلال مسخ شخصیت حس ربات بودن را دارد. گاهی این بیماران احساس می کنند تنها شاهد بدن و فرایندهای ذهنی خود هستند. صدای آنها، افکارشان، طریقه صحبت کردن شان و کارهایی که انجام می دهند بدون برنامه به نظر می رسند. در این شرایط فرد بیمار حس می کند فقط حرکاتی را انجام می دهد. یک مسئله مهم دیگر که این مبتلایان از آن رنج می برند این است که احساسات عاطفی خود را از دست می دهند.
  • فرد مبتلا به اختلال مسخ شخصیت احساس می کند افکار و خاطرات او متعلق به فرد دیگری است! این بیماران در توجه و حافظه دچار مشکل می شوند و به خاطر آوردن مسائل برای این افراد سخت است و دچار افکاری آشفته و گیج کننده می شوند.
  • فرد بیمار می داند مشکلی وجود دارد. این افراد معمولا متوجه می شوند که مشکلی برای آنها و احساسات آنها نسبت به دنیای اطرافشان به وجود آمده است.

تشخیص اختلال مسخ شخصیت چگونه انجام می شود؟

مسخ شخصیت, اختلال مسخ شخصیت دارای چه علائمی است؟

اگر علائم مسخ شخصیت نمایان شوند، پزشک با بررسی سوابق پزشکی بیمار و معاینات کامل جسمی وضعیت فرد را به کار کامل ارزیابی می کند. گرچه آزمایش خاصی برای تشخیص این بیماری وجود ندارد، اما پزشک از آزمایشات تشخیصی خاصی استفاده می کند تا برخی بیماری های جسمی که باعث بروز این علائم شده اند، رد کند. این آزمایش ها عبارتند از آزمایش خون و آزمایش های تصویری و بررسی عواض جانبی دیگر داروها.

اگر بیماری های جسمی عامل بروز این علائم نباشند، فرد بیمار به یک روانپزشک و یا رواندرمانگر معرفی می شود. پزشک متخصص یا رواندرمانگر نیز از ابزار و روش های خاص برای درمان استفاده می کند.

آیا اختلال مسخ شخصیت قابل پیشگیری است؟

گرچه پیشگیری از اختلال مسخ شخصیت امکان پذیر نیست، اما شروع سریع درمان به محض مشاهده علائم به بهبود سریعتر بیماری کمک می کند. به علاوه سریع بعد از رویدادهای ناخوشایند و سوانح، مانند تصادف و یا بلای طبیعی و هر گونه تجربه دلخراش عاطفی، خطر ابتلا به اختلال مسخ شخصیت را کاهش می دهد.

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]

[toggle title=”تیم تحقیقاتی نگارنده این مقاله” state=”open” ]

مسخ شخصیت, اختلال مسخ شخصیت دارای چه علائمی است؟

دکتر دانیال خواجوی 

[divider]

دکتر نیوشا محمدی

و

سمیه محمدی[/toggle]

[button color=”blue” size=”medium” link=” https://psychcentral.com/blog/archives/2016/04/09/6-warning-signs-you-suffer-from-depersonalization-disorder/” target=”blank” ]منبع شماره 1[/button]   [button color=”blue” size=”medium” link=”http://www.webmd.com/mental-health/depersonalization-disorder-mental-health#1″ target=”blank” ]منبع شماره 2[/button]

5 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
شادل

سلام. اگر دچار اختلال مسخ واقعیت-مسخ شخصیت هستید و یا بهبود یافته اید تجربیات ارزنده خود را با دیگران در میان بگذارید. با هم گروه درمانی میکنیم
به این آیدی پیام دهید: @deletshad

1
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x