اختلال عصبی دوشن (دیستروفی عضلانی دوشن)

 

درمان

هیچ درمان فعلی برای این اختلال ( DMD) وجود ندارد اما درمان می تواند به پیشگیری یا کاهش مشکلات در مفاصل و ستون فقرات است تا به افراد دارای چنین بیماری اجازه می دهد تا با دیستروفی عضلانی  راحت تر زندگی کنند.

گزینه های درمانی شامل داروها، درمان های فیزیکی و جراحی و … می باشد.

 

 

داروها

کورتیکواستروئیدها مانند پردنیزولون که می تواند به بهبود قدرت عضلانی و تأخیر پیشرفت انواع خاصی از دیستروفی عضلانی کمک کند. اما استفاده طولانی مدت از این نوع داروها می توانند منجر به افزایش وزن و تضعیف استخوان ها و افزایش خطر شکستگی شود.

 

داروهای قلب مانند : آنزیم مهار کننده های تبدیل کننده آنژیوتانسین (ACE) و یا مسدود کننده بتا، اگر دیستروفی عضلانی به قلب آسیب رسانده باشد.

انواع مختلفی از درمان و دستگاه های کمکی می تواند کیفیت و گاهی اوقات طول عمر در افرادی که دیستروفی عضلانی دارند را  بهبود بخشد مانند:

 

حرکت و تمرینات کششی. دیستروفی عضلانی می تواند انعطاف پذیری و تحرک مفاصل را محدود کند. حرکت و تمرین های کششی می تواند به انعطاف پذیر نگه داشتن مفاصل کمک کند.

 

ورزش. ورزش هوازی مثل پیاده روی و شنا، می تواند به حفظ قدرت، تحرک و بهداشت عمومی فرد کمک کند. برخی از انواع تمرینات تقویتی نیز مفید است.

 

ابزار های حرکتی  مانند عصا، واکر و صندلی چرخ دار می تواند به حفظ تحرک و استقلال این افراد کمک کند.

 

ابزار تنفسی . به علت عضلات تنفسی ضعیف، یک دستگاه آپنه خواب ممکن است رسیدن اکسیژن به ریه ها را در طول شب بهبود بخشد و افرادی که دیستروفی عضلانی شدید دارند ممکن است نیاز به استفاده از دستگاه اکسیژن داشته باشند .

 

منبع:

Wikipedia

mayoclinic


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *