اختلالات خواب در زنان

خواب

درست مثل عادات غذا خوردن سالم ، عادات خواب سالم بخش مهمی از سلامت ماست.

خواب ناکافی می تواند به عملکرد ضعیف ، تحریک پذیری، خواب آلودگی فزاینده در طول روز و حتی بیماری های دیگر منجر شود.خواب ناکافی باعث می شود میزان خطای انسانی افزایش یابد،بهره وری کاری کاهش یابد و میزان سلامت روانی افراد نیز به طور مشهودی کمتر شود.

اکثر بزرگسالان سالم نیاز به حدود 8 ساعت خواب در یک شبانه روز دارند.چیزی که اکثر مردم به آن دقت نمی کنند این است که ما نمیتوانیم نیاز به خوابمان را دستکاری کنیم! نیاز به خواب در هر فردی عمدتا توسط ژنتیک آن فرد مشخص می شود و در طول حیات فرد (جز در دوران نوزادی و دوران کهولت سن) ثابت است.

خواب زنان در مقابل خواب مردان:

خواب در زنان با خواب در مردان به چند دلیل متفاوت است. اکثر زنانی که باردار شده اند خوب می دانند که خواب آلودگی در سه ماهه اول بارداری شایع است ، در حالی که بی خوابی در سه ماهه دوم و سوم بارداری شایع تر است.  نگرانی و هیجان و تغییرات هورمونی در زنان می تواند باعث اختلال خواب شود. هچنین گرفتگی عضلانی در دوران بارداری شایع است و می تواند سبب اختلال خواب و بیداری ناگهانی در طول شب شود.

گریه کودک خصوصا در 3 ماهه اول زندگی سبب اختلال شدید خواب در مادر می شود و بهتر است مادر حتما استراتژی هایی برای بهبود خواب در دوران پس از بارداری داشته باشد. بهترین روش ها برای حل این مشکل:

  • هر وقت توانستید بخوابید،بخوابید! به عبارتی از هر فرصتی برای خواب استفاده کنید.
  • سعی کنید شب را با همسرتان تقسیم کنید و نیمی از شب شما مسئوایت نوزاد را داشته باشید و در نیم دیگر مسئولیت را به ایشان بسپارید.

یائسگی و خواب:

مشکلات خواب در دوران یائسگی به دلیل تغییرات هورمونی،تغییر وزن و گرگرفتگی شبانه تشدید می شود و گاهی بصورت موقت در این دوره برای درمان اختلالات خواب نیاز به درمان دارویی وجود دارد.

 

در کلیه مشکلات خواب،قدم اول درمان رعایت اصول بهداشت خواب است .

اصول بهداشت خواب را از اینجا مطالعه نمایید.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x