آیا خروپف کردن خطرناک است؟ خطرات خرناس شبانه | خطر خرخر

خطر خروپف و همه عوارض خرخر شبانه

خروپف

قبل از جواب دادن به این سوال ابتدا باید علل خروپف را بشناسیم.

خروپف عبارت است از نفس کشیدن طنین دار و پر سر وصدا ( خفیف یا بلند ) در هنگام خواب که در اثر لرزش بافتهای نرم واقع در پشت حلق در پشت زبان به وجود می آید.

این بافت های نرم عبارتند از کام نرم (یک بافت عضلانی نرم در پشت سقف دهان ) زبان کوچک ( یک ساختار نرم گلابی شکل که زیر کام نرم پشت زبان آویزان است)،لوزه ها،جداره های پشتی و کناری حلق و پشت زبان ، خروپف عمدتا در اثر لرزش زبان کوچک و کام نرم به وجود می اید.

حروپف ممکن است خفیف( گهگاهی) ، متوسط(مکرر) و شدید(بسیار بلند و مکرر) باشد.

در هنگام خواب،تون طبیعی عضلات پشت حلق ،شامل عضله ی زبان و دیگر عضلات واقع در مجرای فوقانی مجرای هوا ( که از آن طریق هوا وارد ریه ها میشود) کاهش می یابد و کاهش بسیار چشمگیر یا فقدان کشیدگی طبیعی عضلات ،در هنگام مرحله ی رویای خواب اتفاق می افتد (مرحله حرکت سریع چشم).


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - آیا خروپف کردن خطرناک است؟ خطرات خرناس شبانه | خطر خرخر

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: