آیا حق دارم رمز موبایل همسرم را از وی بخواهم؟

آیا پرسیدن رمز موبایل همسرمان، کار درستی می باشد؟

جایروسی های عزیز، سلام
امروز می خواهیم در مورد دغدغه برخی افراد برای دانستن رمز گوشی همسرشان صحبت کنیم. افرادی که تعدادشان کم هم نیست و تعداد مراجعینی که برای مشاوره در این خصوص به مراکز جایروس کلینیک مراجعه می کنند تایید کننده این موضوع می باشد. در عصر امروز برنامه ها و اپلیکیشن های بسیاری در اختیار مردم قرار داده شده است که ارتباطات آنلاین افراد با یکدیگر را بسیار آسان کرده است، از همین رو گاهی اوقات، برخی زوجین به فکر تجسس در گوشی همراه همسرشان می افتند به طوری که این دغدغه حتی موجب آسیب به ارتباط نیز می گردد.

پیدا کردن رمز گوشی همسر
دانستن رمز گوشی همسر

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که تصور می کنید چنانچه رمز گوشی همسرتان را در اختیار داشته باشید فضایی برای چک کردن پیام های وی را هر چند وقت یکبار پیدا خواهید کرد و این امر باعث آرامشتان می شود. اما باید بدانید که این نگاه مخرب می باشد و یا گذر زمان به رابطه آسیب می رساند.

بیایید نگاهی بهتر به این موضوع داشته باشیم، برخی قوانین حریم شخصی را مد نظر قرار دهیم تا بتوانیم ارتباطی درست و سالم داشه باشیم. در عصر حاضر همه ی افراد برای حفظ امنیت اطلاعات گوشی خود، از رمز استفاده می کنند.زوجینی که به یکدیگر اعتماد دارند چک کردن گوشی همسرشان امری دور از ذهن و کم اهمیت می باشد.

چرا که زوجینی که ارتباط سالمی با یکدیگر دارند چون ارتباطشان بر پایه اعتماد می باشد در مورد مواردی که به نظرشان مشکوک و آزار دهنده است حتما با یکدیگر صحبت می کنند.

فرهنگ موبایل

در یک ارتباط سالم استراق سمع تماس های تلفنی یکدیگر جزو خطوط قرمز و ممنوع می باشد. چنانچه همسرتان در زمان تماس تلفنی در اطراف شما قرار دارد قطعا بعد از اتمام صحبت هایش، همه ی صحبت ها برایتان مشخص و بدون ابهام می باشد. ولی چناچه زمان صحبت تماس تلفنی از شما دور شد بهتر است به او نزدیک نشوید زیرا بعدا برایتان توضیح خواهد داد.

فرهنگ موبایل بین زوجین
فرهنگ موبایل

ردیابی 

استفاده از اپلیکیشن های ردیابی برای تجسس شریک زندگی تان کار بسیار اشتباهی می باشد. چرا که زوجینی که به یکدیگر اعتماد دارند، نیاز به تعقیب و گریز ندارند. در این موارد ممکن است همسرتان برای اینکه شک شما را برطرف نماید لوکیشن خود را روشن کند اما این انتخاب وی است یعنی می تواند اینکار را نکند.

عدم استفاده از پسورد

همراهان عزیز جایروس، زمانی که یک رابطه درست و متعهد را شکل می دهید باید اعتماد بینتان طوری شکل بگیرد که رمز گوشی های همراه خود را به راحتی در اختیار یکدیگر قرار دهید. این کار یعنی هر دو فرد در کنار هم احساس آرامش و آسایش دارند و هیچ نکته ای برای پنهان کردن وجود ندارد. چنین زن و شوهرهایی به دنبال زمانی برای تجسس یکدیگر نیستند.

ممکن است تعدادی از کاربران عزیزی که این متن را مطالعه می کنند در روابط خود از همسر خود خیانت دیده اند، باید به این دوستان عزیز گفت فراموش کردن اتفاقی مانند خیانت کمی ناراحت کننده و دشوار می باشد و این اتفاق موجب تاثیر منفی در ارتباط حال حاضرتان خواهد داشت. زمانی که دچار شک می شوید به معنی این است که هر لحظه او را محکوم به کاری می کنید که انجام نداده است. شاید احساس می کنید نمی توانید هیچ گاه به کسی اعتماد کنید اما باید توجه کنید که اگر نتوانید منطقی برخورد کنید و حریم شخصی را رعایت نکنید اطرافیانتان هستند که نمی توانند به شما اعتماد کنند. بنابراین کمی مکث کنید و به این نکته فکر کنید که مجددا به اعتماد گذشته بازگردید.
چگونه یک ازدواج را پس از خیانت از جدایی نجات دهیم؟ اینجا کلیک کنید

به همسرتان بدبین نباشید

متأسفانه هرچقدر حساسیت بیشتری به خرج دهید، بدبینی‌تان بیشتر می‌شود و در دام وسواس فکری گرفتار می‌شوید. در چنین شرایطی شروع می‌کنید به ایجاد محدودیت‌های غیر ضروری برای همسرتان و این ممکن است باعث ناراحتی و دلخوری او شود و نتیجه عکس داشته باشد. این یک دور باطل است، حساسیت بیش از اندازه به بدبینی و بدبینی به حساسیت زیاد منجر می‌شود. اگر به بدبینی‌تان دل بدهید و به آن دامن بزنید، اوضاع بدتر می‌شود. بهتر است دست از بدبینی بکشید و اعتماد را به آرامش خود و همسرتان هدیه دهید.

اهمیت حس اعتماد میان زوجین
شک به همسر

نکاتی در ارتباط با شک به همسر 

1_ فرد بهتر است هنگام شک کردن، به جای اینکه وسایل یا موبایل همسر خود را بررسی کند با وی مستقیما صحبت کند و ابراز ناراحتی از تغییر رفتار وی یا نکته ی آزار دهنده ی ایجاد شده بکند. از همسر خود بخواهید درباره این نکات توضیح دهد.

2_  دوستان عزیز تلاش کنید همراه و همسر خوبی باشید، سعی کنید در حفظ آراستگی، زیبایی، اخلاق مناسب و… بهترین عملکرد را داشته باشید. عملکرد بهتر مسئولیت های زناشویی موجب میشود فضای بین زوجین گرم تر و مورد اعتماد تر باشد.

3_ بسیار مهم می باشد که در هنگام شک، تلفن به دست نباشید و این موضوع را برای همه مطرح نکنید. مادرتان، مادر شوهر، عمه، خاله، همسایه و دوست گزینه های مناسبی برای رفع این مشکل نیستند. اختلافات بین زوجین باید بین خودشان بماند و در صورت نیاز برای مطرح کردن مشکلات زناشویی، مشاور و متخصص زوجین بهترین گزینه می باشد.

4_ چنانچه برای رفع این درگیری ذهنی به مشاور مراجعه کردید و وی طی جلسات مشاوره و بررسی هیچ نشانه ای از خیانت پیدا نکرد، باید قبول کنید که این مشکل ذهنی شما می باشد و برای رفع آن باید از روانشناس کمک بگیرید. برای آرامش خودتان هم که شما باید به خودتان کمک کنید و زندگی خود را از نابودی نجات دهید.

آیا کنترل کردن همسر کار صحیحی می باشد؟

اهمیت اعتماد میان زوجین
کنترل کردن همسر

همراهان عزیز جایروس، هیچ وقت هیچ شخصی نمی تواند مانع توجه شما به همسرتان شود و بخواهد شما نسبت به همسرتان بی اعتنا باشید. همین طور هیچ کس نمی گوید که برایتان فرقی نکند که همسرتان با چه افرادی روابط راحتی دارد.

این عینا خلاف تقدس خانواده و تعهد زوجین به هم است. ولی این را در نظر بگیرید که قطعا کنترل کردن بیشتر از اندازه و مرضی همسر نیز،  مسیری درست و شایسته برای نشان دادن توجه نیست. این تعهد و کنترل کردن باید درونی باشد.

شما دوست عزیز می توانید با مهربانی، عشق و علاقه، احترام، حفظ اعتماد به نفس،فداکاری، حفظ طراوات و شادابی خود و… کنترل رابطه و شریک زندگی تان را از یک شکل بیرونی و ناپسند به یک شکل صحیح و درونی تبدیل کنید. اینگونه هم آرامش شما و شریک زندگی تان حفظ می گردد و هم به رابطه و طرف مقابل خود احترام گذاشته اید.

مجموعه جایروس کلینیک، آرامش و شادی را برای تک تک شما عزیزان آرزومند است.
جهت آشنایی با مراکز تخصصی مشاوره و کادر مشاوران و درمانگران اینجا کلیک کنید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *