سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آموزش روشهای خانگی برای متوقف کردن خروپف

خروپف

خروپف اختلالی نسبتا شایع است،خروپف در حدود 40 درصد از مردان و 25 درصد از زنان دیده می شود.

اگر شما نیز صداهای ناهنجار شبانه از خودتان در می آورید و خودتان و بقیه را با این صداها اذیت می کنید،با انجام توصیه های زیر به مقابله با خروپف بروید.

خوابیده به پهلو

1- خوابیدن به پهلو

خوابیدن به پشت باعث می شود که کام نرم و انتهای زبانتان راه هوایی شمارا مسدود کنند و باعث ایجاد صدای خرناس شوند. برای جلوگیری از اینکه در طول خواب مجددا به حالت خوابیده به پشت بازنگردید می توانید یک عدد توپ تنیس را در پشت شلوارتان بچسبانید تا مانع خوابیدن به پشت در طول شب شود.

کاهش وزن

2-کاهش وزن

بیشتر افراد لاغر خروپف نمی کنند.البته ممکن است گاهی در بعضی افراد به دلیل آناتومی خاص مجاری هوایی یا اختلالات خاص ریوی یا قلبی و مغزی علی رغم کاهش وزن خروپف متوقف نشود ولی در بیشتر افراد کاهش وزن باعث توقف خروپف یا کاهش چشمگیر آن خواهد شد.

الکل و خروپف

3- اجتناب از مصرف الکل و داروهای مسکن

الکل و داروهای مسکن باعث کاهش تون استراحت عضلات پشت گلو  و تشدید خروپف می شوند. نوشیدن الکل چهار تا پنج ساعت قبل از خواب باعث می شود خروپف بدتر شود.

آلرژی

4- درمان آلرژی

آلرژی های مزمن تنفسی ممکن است باعث خروپف شوند. افراد مبتلا به آلرژی مجبورند از راه دهانی نفس بکشند و این موضوع سبب تشدید خروپف می شود. مصرف یک آنتی هیستامین قبل از خواب، ممکن است کمک کند. همچنین اگر بینی پر شده باشد، استفاده از مایع شوینده بینی و یا استفاده از دستگاه های مرطوب کننده نیز کمک کننده است. گاهی آلرژن ها در بالشت و رختخواب شما وجود دارند و باعث خروپف شما می شوند. تعویض و یا شستشوی مرتب بالشت و ملافه و رختخواب نیز کمک کننده است.

سیگار

5-توقف سیگار کشیدن

سیگار باعث صدمه زدن به مجاری هوایی می شود و کلیه اختلالات تنفسی را تشدید می کند.

خواب

6-رعایت اصول بهداشت خواب

اصول بهداشت خواب را از اینجا ببینید.

بینی و بویایی

7-بازبینی راههای عبور هوا

بینی شما راه ورود هوا به داخل ریه هایتان است. بینی تان را بررسی کنید. در صورت خشکی مخاط بینی حمام کردن دو ساعت قبل از خواب به نرم شدن مخاط بینی کمک می کند. همچنین گاهی استفاده از پره های باز نگهدارنده بینی در حین خواب نیز مفید است.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

8-مقدار زیادی آب بنوشید

مقدار زیادی مایعات بنوشید . ترشحات موجود در بینی و کام نرم شما وقتی که شما دچار کم آبی هستید چسبنده می شوند و می توانند خروپف ایجاد کنند. به گفته موسسه پزشکی سلامت آمریکا، زنان سالم باید روزانه حدود 11 فنجان آب ( از نوشیدنی و غذا ) و مردان نیز حدود 16 فنجان آب مصرف کنند.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

  • دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات
  • دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
  •  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: