آموزش روشهای خانگی برای متوقف کردن خروپف

خروپف

خروپف اختلالی نسبتا شایع است،خروپف در حدود 40 درصد از مردان و 25 درصد از زنان دیده می شود.

اگر شما نیز صداهای ناهنجار شبانه از خودتان در می آورید و خودتان و بقیه را با این صداها اذیت می کنید،با انجام توصیه های زیر به مقابله با خروپف بروید.

خوابیده به پهلو

1- خوابیدن به پهلو

خوابیدن به پشت باعث می شود که کام نرم و انتهای زبانتان راه هوایی شمارا مسدود کنند و باعث ایجاد صدای خرناس شوند. برای جلوگیری از اینکه در طول خواب مجددا به حالت خوابیده به پشت بازنگردید می توانید یک عدد توپ تنیس را در پشت شلوارتان بچسبانید تا مانع خوابیدن به پشت در طول شب شود.

کاهش وزن

2-کاهش وزن

بیشتر افراد لاغر خروپف نمی کنند.البته ممکن است گاهی در بعضی افراد به دلیل آناتومی خاص مجاری هوایی یا اختلالات خاص ریوی یا قلبی و مغزی علی رغم کاهش وزن خروپف متوقف نشود ولی در بیشتر افراد کاهش وزن باعث توقف خروپف یا کاهش چشمگیر آن خواهد شد.

الکل و خروپف

3- اجتناب از مصرف الکل و داروهای مسکن

الکل و داروهای مسکن باعث کاهش تون استراحت عضلات پشت گلو  و تشدید خروپف می شوند. نوشیدن الکل چهار تا پنج ساعت قبل از خواب باعث می شود خروپف بدتر شود.

آلرژی

4- درمان آلرژی

آلرژی های مزمن تنفسی ممکن است باعث خروپف شوند. افراد مبتلا به آلرژی مجبورند از راه دهانی نفس بکشند و این موضوع سبب تشدید خروپف می شود. مصرف یک آنتی هیستامین قبل از خواب، ممکن است کمک کند. همچنین اگر بینی پر شده باشد، استفاده از مایع شوینده بینی و یا استفاده از دستگاه های مرطوب کننده نیز کمک کننده است. گاهی آلرژن ها در بالشت و رختخواب شما وجود دارند و باعث خروپف شما می شوند. تعویض و یا شستشوی مرتب بالشت و ملافه و رختخواب نیز کمک کننده است.

سیگار

5-توقف سیگار کشیدن

سیگار باعث صدمه زدن به مجاری هوایی می شود و کلیه اختلالات تنفسی را تشدید می کند.

خواب

6-رعایت اصول بهداشت خواب

اصول بهداشت خواب را از اینجا ببینید.

بینی و بویایی

7-بازبینی راههای عبور هوا

بینی شما راه ورود هوا به داخل ریه هایتان است. بینی تان را بررسی کنید. در صورت خشکی مخاط بینی حمام کردن دو ساعت قبل از خواب به نرم شدن مخاط بینی کمک می کند. همچنین گاهی استفاده از پره های باز نگهدارنده بینی در حین خواب نیز مفید است.

راهکارهای مقابله با بوی بد دهان

8-مقدار زیادی آب بنوشید

مقدار زیادی مایعات بنوشید . ترشحات موجود در بینی و کام نرم شما وقتی که شما دچار کم آبی هستید چسبنده می شوند و می توانند خروپف ایجاد کنند. به گفته موسسه پزشکی سلامت آمریکا، زنان سالم باید روزانه حدود 11 فنجان آب ( از نوشیدنی و غذا ) و مردان نیز حدود 16 فنجان آب مصرف کنند.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

  • دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات
  • دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
  •  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x