سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آسیب های ورزشی

بسیاری از ورزش ها به دلیل حرکات مکرر، پوشش های منقبض کننده پا و یا افزایش خطر مصدومیت ، طاقت فرسا هستند. در ادامه مروری کلی روی شایع ترین آسیب ها در ورزش های خاص خواهیم داشت.

 

هنرهای رزمی و کیک بوکسینگ

مصدومیت های شایع در هنر های رزمی و کیک بوکسینگ شامل پاشنه پا، استخوان شصت پا، تاندون آشیل، و مچ پا هستند. یرای جلوگیری از مصدومیت حرکات کششی توصیه می شود : به خصوص حداقل 15 دقیقه کشش قبل از لگد یا مشت زدن.

اروبیک

فشار ضربات اروبیک می تواند تا 6 برابر فشار جاذبه برسد که به هر 26 استخوان پا منتقل می شود. این مساله به روشنی بیان می کند که چرا کفش های مناسب برای ورزش اروبیک بدون مصدومیت ضروری است. کفش باید به مقدار کافی ضربه گیر باشد تا فشار وارد بر پا که خیلی بیشتر از فشار راه رفتن است را جذب کند. همچنین باید در لایه های میانی و جانبی استحکام داشته باشد.

Related image

ورزش های تیمی

فعالیت هایی نظیر فوتبال، بسکتبال، والیبال، راگبی، هاکی روی چمن و لاکراس ( ورزشی شبیه هاکی) معمولا مصدومیت مچ پا در پی دارند که در نتیجۀ بازی روی سطوح مصنوعی، پوشش نا مناسب پا، و یا کشش نا مناسب اتفاق می افتد.

Related image

 

گردآورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

دپارتمان حرکات اصلاحی و توانبخشی کلینیک آلومینا

[divider]

فرانک امیرخانی

فرانك اميرخاني

مدرس دانشگاه

دوره دكتراي تخصصي حركات اصلاحي و آسيب شناسي ورزشي از دانشگاه خوارزمي تهران

 

[divider]

برای کسب نوبت ویزیت در زمینه های درمان آسیب های ورزشی و بازتوانی جسمی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید یا اینجا کلیک کنید.


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: