آرتریت پسیوراتیک و مقابله با خستگی

پسوریایک

اگر مبتلا به آرتریت پسوریاتیک هستید و نیاز به کمی استراحت دارید تا در طول روز احساس بهتری داشته باشد، چند نکته وجود دارد که می تواند انرژی شما را بهبود بخشد و حس بهتری به شما بدهد.

  1. مراقب آنچه می خورید، باشید. بدن شما به سوخت مناسب احتیاج دارد. بنابراین یک رژیم غذایی حاوی پروتئین، غلات سبوس دار، میوه و سبزیجات انتخاب کنید. از مصرف شکر و مواد دارای نشاسته که مدت کوتاهی به شما انرژی می دهد و سپس مجددا گرسنه می ماننید، اجتناب کنید.
  2. فعالیت داشته باشید. ورزش منظم، مانند پیاد روی یا شنا به کاهش درد کمک می کنند. این ورزش ها خواب را نیز بهبود می بخشند. به علاوه فعالیت باعث افزایش انرژی در طول روز می شود.
  3. از مصرف کافئین و نیکوتین قبل از خواب خودداری کنید. شاید فکر کنید کشیدن یک سیگار یا نوشیدن یک فنجان چای شما را آرام می کند. اما حقیقت این است که این مواد خوابیدن و در خواب ماندن را برایتان سخت می کنند.
  4. یک برنامه خواب منظم برای خود داشته باشید. بدن شما یک برنامه منظم را برای خواب خود ترجیه می دهد. سعی کنید هر شب راس یک ساعت بخوابید و هر روز صبح نیز در یک ساعت مشخص از خواب بیدار شوید.
  5. 2 تا 3 ساعت قبل از خوابیدن چیزی نخورید. اگر غذای سنگین بخورید به خاطر هضم غذا خوابیدن برایتان سخت خواهد بود. گاز معده نیز مانع خوابیدن شما می شود.
  6. قبل از خواب بدن خود را آرام کنید. برای کاهش دردها و شل شدن عضلات خود قبل از خواب یک دوش آب گرم بگیرید. گ.ش دادن به موسیقی ملایم یا خواندن کتاب نیز به کاهش اضطراب و آرامش فکری کمک می کند.
  7. اتاق خواب خود را مخصوص خواب و رابطه جنسی قرار دهید. بهتر است تلویزیون، کامپیوتر، موبایل و دیگر ابزار پرت کننده حواس را از اتاق خواب خود حذف کنید. محیطی تاریک، آرام و خنک در اتاق خواب خود ایجاد کنید.
  8. از تخت خواب راحت استفاده کنید. اگر تشک یا بالشت شما راحت نباشند، خواب راحتی نخواهید داشت. این مسئله حتی باعث تشدید درد نیز می شود. بهتر است به خرید یک بالشت یا تشک طبی فکر کنید.

منبع:

http://www.webmd.com/arthritis/psoriatic-arthritis/psoriatic-arthritis-16/preventing-fatigue

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *