خانه / روانپزشکی / اختلالات یادگیری / 4 مورد از فواید موسیقی درمانی

4 مورد از فواید موسیقی درمانی

 

1.افسردگي

بر اساس يک تحقيق منتشر شده در سال 2008 موسيقي درماني ممکن است به بيماران در مقابله با افسردگي کمک کند.محققان داده هاي 5 تحقيقي که قبلا انجام شده بود را جمع کردند، در 4 تحقيق کساني که موسيقي درماني رويشان انجام شده بود، کاهش علايم افسردگي داشتند(در مقايسه با کساني که موسيقي درماني نداشتند). بر اساس نظرات نویسندگان تحقیق به نظر می رسد که بیماران وقتی درمانگر از روش های درمانی مبتنی بر تئوری مانند تبدیل نقاشی به موسیقی ( تکنیکی است که در آن مثلا برای رنگ های سرد یا احساسات غمگین، نت های غمناک انتخاب می شود) و بداهه خوانی استفاده می کنند، بیشترین بهره را از جلسات درمانی می برند.

Related image

2.استرس

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

بر اساس یک تحقیق که در سال 2008 انجام شد و در آن 236 زن باردار سالم شرکت داشتند، موسیقی درمانی می تواند به کم شدن استرس در زمان بارداری کمک کند.

Related image

در مقایسه با یک گروه تحت نظارت، 116 نفر از کسانی که موسیقی درمانی استفاده می کردند، میزان مشهودی کاهش در استرس، اضطراب و افسردگی داشتند.موسیقی درمانی این گروه شامل یک ساعت و نیم گوش دادن به موسیقی آرامش بخش دو بار در روز به مدت دو هفته بود.

Related image

در یک تحقیق منتشر شده در سال 2009 محققان دریافتند که موسیقی درمانی میتواند برای بیمارانی که استرس و اضطراب شدید همراه با انسداد شریان قلب دارند نیز مفید باشد.

3.اوتیسم

بر اساسا تحقیقی که در سال 2006 انجام شد، موسیقی درمانی می تواند به کودکانی دارای اختلال در روابط و رفتارهای اجتماعی کمک کند.هر چند که نویسندگان تحقیق اذعان داشتند که تعداد داوطلبان انجام تحقیق زیاد نبوده و قطعیت نتایج به بررسی  و آزمایش بیشتر نیاز دارد.

Related image

4.سرطان

محققان حدس می زنند که موسیقی درمانی مزایایی برای کسانی که درگیر سرطان هستند، داشته باشد. برای مثال همان طور که مقادیر زیاد شیمی درمانی باعث ایجاد حالت سرگیجه و تهوع میشود، ثابت شده که موسیقی درمانی از اضطراب بیمارانی که پرتو درمانی میکنند، می کاهد.

 

Related image

گرد آورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه