خانه / آموزش روابط / ازدواج موفق / 10 موردی که می تواند به روابط زوجین آسیب برساند

10 موردی که می تواند به روابط زوجین آسیب برساند

10 موردی که می تواند به روابط زوجین آسیب برساندReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Feb 23Rating:

10 موردی که می تواند به رابطه زوجین لطمه بزند

مقاله های زیادی در مورد اینکه چه کارهایی می تواند موجب بهبود روابط زوجین و زندگی مشترک شود نوشته شده است. اما گاهی بهتر است به بعد دیگر قضیه، یعنی چه چیزی هایی به رابطه لطمه می زند نیز پرداخته شود. اگر توانستیم تشخیص بدهیم که چه چیزهایی در حال آسیب رساندن به رابطه می باشند بعد از آن است که می توانیم روی آنها کار کنیم. کم کردن موارد بد از رابطه می تواند به بهبود رابطه کمک کند.

در اینجا به رایج ترین موارد لطمه زننده به رابطه اشاره می شود.

1)     بد گفتن راجع به همسر. یکی از مواردی که شما حتماً باید مراعات کنید این است که پشت سر هم و در مقابل دیگران راجع به همسر خود بد نگویید. قبل از ازدوج حتماً در این مورد با همسر خود به توافق برسید و خود را ملزم به رعایت آن کنید.

2)     تکرار رفتار های مشابه. اگر مدام از همسر خود بخواهید زباله ها را بیرون ببرد یا از همان لحن تحقیر آمیز مدام استفاده کنید کم کم به همسر خود نشان خواهید داد که علاقه ای به تغییر ندارید. در واقع با تکرار آن کار نشان می دهید که اصلاً از انجام آن پشیمان نیستید. البته که سخت است  عادت های بد را کنار بگذارید، اما سعی خود را که می توانید بکنید.

 

3)     صحبت کردن با دیگران به جای حرف زدن با همسر.  صحبت کردن در مورد همسر خود به این معنی که به جای شنیدن حرفهای همسرتان حرفهای دیگران را می شنوید. شما به دیگران می گویید که چه می خواهید چه انتظاری دارید . و به این صورت همسرتان شانس دفاع و بحث در مورد خودش و همچنین دانستن احساس و خواسته ی شما را از دست می دهد. بنابراین سعی کنید آنچه که انتظار دارید با او مطرح کنید.

4)     گوش ندادن.  این مورد بسیار مهم است، اگر کاری انجام می دهید و همسرتان قصد صحبت با شما را دارد کارتان را کنار بگذارید و با دقت به حرفهایش گوش دهید. شاید همسر شما  عادت دارد در مورد دوچرخه سواری مدام حرف بزند، به حرفهای او گوش دهید زیرا می دانید برای او مهم است،  حتی اگر این موضوع شما را جذب نمی کند سعی کنید به علایق او توجه کنید و به حرفهایش گوش دهید.

 

5)     نگفتن کلماتی مثل لطفاً و تشکر از شما. شاید خیلی راحت این واژه های ساده را فراموش می کنید. اما استفاده از آنها  نشان می دهد که شما تلاش و زحمت او را فهمیده اید، بعلاوه نشان می دهد که در قبال برآورده کردن خواسته هایتان سپاس گزار او هستید، با گفتن همین دو کلمه ی ساده همسر شما بیشتر احتمال دارد کارهایی که دوست دارید را انجام دهد.

 

6)     عدم ابراز تأسف. گفتن من متأسفم به همسرتان نشان می دهد که متوجه هستید که اشتباه کرده اید. همه ی ما اشتباه می کنیم، اما خیلی سخت می توانیم به اشتباهات خود اعتراف کنیم. حتی اگر غیر عمدی نیز اشتباه کرده باشید، باز هم گفتن ببخشید احساس بهتری به همسرتان می دهد.

 

7)     دیر کردن. دیر کردن آزار دهنده و بی ادبی می باشد. اگر به طور مداوم دیگر کنید این پیغام را به همسر خود می دهید که همسرتان برایتان بی اهمیت است. گاهی اوقات  بهتر است به همسر خود تلفن کنید و اجازه دهید بداند که دیر می کنید.

 

8)     زود نتیجه گرفتن . شاید فکر می کنید که خیلی راحت می توانید بدانید که همسرتان دقیقاً چه فکری می کند و چه احساسی دارد. اما اغلب در اشتباه هستید. بهتر است اول بپرسید و بعد نتیجه بگیرید.

 

9)     مدام نقش قربانی را بازی کردن. اگر همیشه نقش یک قربانی را بازی کنید همسر شما کم کم ابراز همدردی با شما را کنار می گذارد. همیشه در هر موردی گریه کردن و القای احساس گناه به همسر کار درستی نیست.

 

10)  بحث در مورد هزینه ها. یکی  از شایع ترین دلایل طلاق پول می باشد. هر یک از زوجین اغلب  عادت های مختلفی در پول خرج کردن دارند. بهتر است با هم روی خرج  و مخارج منزل و بودجه صحبت کنید و به توافق برسید.

هر زمان که احساس کردید چیزی در رابطه شما تغییر کرده است چه خوب چه بد، سعی کنید فکر کرده و دلیل آن را پیدا کنید، اگر خوب بود حتماً آنرا در رابطه تقویت کنید. اگر بد بود، سعی کنید راه حلی برای آن پیدا کنید. 

 

 منبع:

thecutekids

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، ميدان آزادی،به سمت بزرگراه محمدعلی جناح، ابتدای بلوار صالحی، كوچه جعفرنیا ،پلاك ٢١ ،طبقه ٤ ، واحد ١٦

021-66038295

09012941637

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر شما نیز روانشناس یا متخصص حیطه مغز و اعصاب و روان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید ،برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه