خانه / ورزش / چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

نمای پشتی

منظره پشتی شما چطور است؟

نیاز به بازسازی دارد؟ یا کامل و بی عیب و نقص است؟

سلیقه ها متفاوت است اما باسن سبک برزیلی را همه می پسندند!

اول از همه باید بدانیم که شکل باسن تا حد زیادی به ژنتیک بستگی دارد اما با ورزش هم میتوان تا حدی به برزیل نزدیک شد!

 

ورزش ها و روش هایی برای ساختن باسن زیباتر و خوش فرم تر!

 

راه رفتن روی ترید میل با شیب 5 تا 7 درجه را امتحان کنید! و همچنین راه رفتن روی تپه ها! با این روشها می توانید شروع کنید به ساختن باسنی زیبا و بزرگ و خوش فرم .

 

خانم روی تریدمیل

 

باهم مروری می کنیم به ورزش های باسن ساز!

 

تمرین باسن

چمباتمه زدن در رأس ورزش های بالاتنه باریک می باشد.این کار مستقیماً ماهیچه های سرینی را درگیر می کند. و شما می توانید بافت عضلانی بزرگتری با اضافه کردن  وزنه های دستی بسازید.

نکته حفظ  تراز مناسب در وزنه هاست.

شکل حرکت: پاها را موازی نگهدارید، شانه ها کاملاً عریض، به آرامی باسن را انگار که روی صندلی نامرئی نشسته اید ، پایین بیاورید و سپس به حالت ایستاده برگردید، مطمئن شوید زانوهایتان از شصت پاهایتان  جلو نمی زند.نیم تنه تان را محکم و کمرتان را صاف نگه دارید

 

حرکت سگ کثیف:

شکل حرکت: زانوها را به عرض باسن از هم نگه دارید و دستان مستقیم زیر شانه ها، آرنج ها صاف.پشت تان را سفت کنیدو کمرتان را در حالتی خنثی بدون هرگونه خم شدن یا قوسی نگه دارید. به آرامی یک زانو را صاف کنید.  باسن را برای آوردن پا به سمت بالاتنه و سپس بیرون بچرخانید.

 

 

بلند کردن پاها از کنار:تقویت سرینی کوچک و میانی

این حرکت هدفش دو گروه کوچک تر ماهیچه ها در کفل هاست، سرینی کوچک و سرینی میانی. بلند کردن پاها فقط 20-40 درجه ،این ماهیچه ها را به  خوبی به کار می اندازد.

شکل حرکت: پای بالایی را درحالی که روی یک طرف خوابیده اید بالا ببرید. باسن را انباشته کنید و بالا تنه را بی حرکت نگه دارید. هر دو زانو رو به جلو هستند.برای تنوعی که با  ماهیچه های مختلف به آرامی کار می کند، شما می توانید پای بالایی را از باسن بیرون بیاورید.

 

 

پل زدن برای تقویت کفل

این حرکت کاملا کلاسیک، تمرینی خوب برای ماهیچه های سرینی و همین طور ماهیچه های پشت ران و باسن است.

شکل حرکت: با کمرتان شروع کنید با زانوی خم شده ، پا به عرض باسن از هم جدا، به آرامی ستون فقرات خود را از سوی استخوان دنبالچه از زمین جدا کنید، هر بار یک مهره  و ماهیچه های سرینی و عقب ران را فشار دهید. هر زمان خطی اریب از شانه ها تا زانو درست کردید ، توقف کنید. به آرامی پایین بیایید، هر باریک مهره.

 

بخش دوم

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

63 نظر

 1. من باسنم خوش فرمه
  فقط دوس دارم سفت تر بشه…..

 2. پل زدن برایتقویت کفل یه مشکلی که داره البته نمی دونم خوبه یا بد اینه باعث میشه به قسمت تنا سلی خون رو سریع تر میرسونه یعنی فکرشو بکنین بعد از این که این ورزش و رو کردین یه یم ساعت بعدش پریود میشین

 3. من باشنمبد نيست اما تازگی افتاده ميخوام بدونم اين ژل حجم دهنده راست از کجا بخرم

 4. سلام برای افتادگی باسن باید چیکارکرد؟

 5. من یک بدن ساز استم و مدت دو سال می شود که د باشگاه پرورش اندام سرگرم بدن سازی استم. حرکت ران ها می تواند که در جسامت باسن کمک کند. شش ماه پیش بازو راست در هنگام اجرای حرکات ورزشی اسیب دید و نمتواستم که حرکات را انجام بدهم . بنابرین من درین مدت حرکت ران و باسن را انجام دادم . باور کنید من باسنم برزگتر از همه بخش بدنم شده است. اکنون بازو یم خوب شده است.

 6. من دوست دارم باسنم هرچه سریعتر گنده بشه.بزنه بیرون لطفا کمکم کنین

 7. سلام من باسنم به اندامم میاد اما دلم میخاد خیلی برجسته بشه ..لطفا راهنمایی کنید

 8. چه باسنی به هیکل لاغر می آید و چگونه می توانیم همچین باسنی داشته باشیم

 9. باسن زن به هر شکل ایدآل است
  تنوع هم خوب است!

 10. بالغ بر ده سال است که سرترآلین و متورال مصرف می کنم . دارای وسواس فکری بودم و مقداری فشارخونم بالا و پایین می شد یکبار هشت سال پیش سرخود کنار گذاشتم که باعث ایجاد دپرس در بنده گردید حال چهار سال است که دکترم رفته و همچنان مصرف می کنم البته دوز آنرا به مرور زمان از سرترآلین 100 به 25 رسانیده ام و متورال را از 50 به 25 رسانیده ام یعنی هر دو را نصف قرص 50 میلی می خورم حال یکی از دکترهای متخصص جراحی عمومی که دستگاه سونوگرافی دارد پس از معاینه می گفت قرص ها کار خود را کرده اند و به بافت گوارشی مقداری آسیب رسانیده اند آیا این آسیب های احتمالی قابل بازیافت هستند و آیا روشی برای کنار گذاشتن بدون عوارض وجود دارد؟

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   سلام.در صورت کنترل علائم میتوان تحت نظر پزشک کاهش و قطع داروی سرترالین را در نظر گرفت.آسیب دستگاه گوارشی با دستگاه سونوگرافی تشخیص داده نمیشود اما در صورت ناراحتی معده میتوان تغییر و یا درصورت کنترل علائم کاهش تدریجی و قطع دارو را با دستور پزشکتان انتخاب کنید// خانم دکتر ابریشمی.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه