خانه / ورزش / چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Oct 15Rating:

نمای پشتی

منظره پشتی شما چطور است؟

نیاز به بازسازی دارد؟ یا کامل و بی عیب و نقص است؟

سلیقه ها متفاوت است اما باسن سبک برزیلی را همه می پسندند!

اول از همه باید بدانیم که شکل باسن تا حد زیادی به ژنتیک بستگی دارد اما با ورزش هم میتوان تا حدی به برزیل نزدیک شد!

 

ورزش ها و روش هایی برای ساختن باسن زیباتر و خوش فرم تر!

 

راه رفتن روی ترید میل با شیب 5 تا 7 درجه را امتحان کنید! و همچنین راه رفتن روی تپه ها! با این روشها می توانید شروع کنید به ساختن باسنی زیبا و بزرگ و خوش فرم .

 

خانم روی تریدمیل

 

باهم مروری می کنیم به ورزش های باسن ساز!

 

تمرین باسن

چمباتمه زدن در رأس ورزش های بالاتنه باریک می باشد.این کار مستقیماً ماهیچه های سرینی را درگیر می کند. و شما می توانید بافت عضلانی بزرگتری با اضافه کردن  وزنه های دستی بسازید.

نکته حفظ  تراز مناسب در وزنه هاست.

شکل حرکت: پاها را موازی نگهدارید، شانه ها کاملاً عریض، به آرامی باسن را انگار که روی صندلی نامرئی نشسته اید ، پایین بیاورید و سپس به حالت ایستاده برگردید، مطمئن شوید زانوهایتان از شصت پاهایتان  جلو نمی زند.نیم تنه تان را محکم و کمرتان را صاف نگه دارید

 

حرکت سگ کثیف:

48f05e3639fb821d Side Kick All Fours.xxxlarge 1 300x300 - چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

شکل حرکت: زانوها را به عرض باسن از هم نگه دارید و دستان مستقیم زیر شانه ها، آرنج ها صاف.پشت تان را سفت کنیدو کمرتان را در حالتی خنثی بدون هرگونه خم شدن یا قوسی نگه دارید. به آرامی یک زانو را صاف کنید.  باسن را برای آوردن پا به سمت بالاتنه و سپس بیرون بچرخانید.

 

 

بلند کردن پاها از کنار:تقویت سرینی کوچک و میانی

side leg lift  back pain 300x184 - چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

این حرکت هدفش دو گروه کوچک تر ماهیچه ها در کفل هاست، سرینی کوچک و سرینی میانی. بلند کردن پاها فقط 20-40 درجه ،این ماهیچه ها را به  خوبی به کار می اندازد.

شکل حرکت: پای بالایی را درحالی که روی یک طرف خوابیده اید بالا ببرید. باسن را انباشته کنید و بالا تنه را بی حرکت نگه دارید. هر دو زانو رو به جلو هستند.برای تنوعی که با  ماهیچه های مختلف به آرامی کار می کند، شما می توانید پای بالایی را از باسن بیرون بیاورید.

 

 

پل زدن برای تقویت کفل

bridge exercise1 300x300 - چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

این حرکت کاملا کلاسیک، تمرینی خوب برای ماهیچه های سرینی و همین طور ماهیچه های پشت ران و باسن است.

شکل حرکت: با کمرتان شروع کنید با زانوی خم شده ، پا به عرض باسن از هم جدا، به آرامی ستون فقرات خود را از سوی استخوان دنبالچه از زمین جدا کنید، هر بار یک مهره  و ماهیچه های سرینی و عقب ران را فشار دهید. هر زمان خطی اریب از شانه ها تا زانو درست کردید ، توقف کنید. به آرامی پایین بیایید، هر باریک مهره.

 

بخش دوم

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چگونه باسن برزیلی داشته باشیم؟! ورزش هایی برای باسن زیباتر!

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

63 نظر

  1. بالغ بر ده سال است که سرترآلین و متورال مصرف می کنم . دارای وسواس فکری بودم و مقداری فشارخونم بالا و پایین می شد یکبار هشت سال پیش سرخود کنار گذاشتم که باعث ایجاد دپرس در بنده گردید حال چهار سال است که دکترم رفته و همچنان مصرف می کنم البته دوز آنرا به مرور زمان از سرترآلین 100 به 25 رسانیده ام و متورال را از 50 به 25 رسانیده ام یعنی هر دو را نصف قرص 50 میلی می خورم حال یکی از دکترهای متخصص جراحی عمومی که دستگاه سونوگرافی دارد پس از معاینه می گفت قرص ها کار خود را کرده اند و به بافت گوارشی مقداری آسیب رسانیده اند آیا این آسیب های احتمالی قابل بازیافت هستند و آیا روشی برای کنار گذاشتن بدون عوارض وجود دارد؟

    • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

      سلام.در صورت کنترل علائم میتوان تحت نظر پزشک کاهش و قطع داروی سرترالین را در نظر گرفت.آسیب دستگاه گوارشی با دستگاه سونوگرافی تشخیص داده نمیشود اما در صورت ناراحتی معده میتوان تغییر و یا درصورت کنترل علائم کاهش تدریجی و قطع دارو را با دستور پزشکتان انتخاب کنید// خانم دکتر ابریشمی.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه