خانه / آموزش روابط / هنر مذاکره با کودک

هنر مذاکره با کودک

هنر مذاکره با کودک
تصور کنید به کودکتان می گویید، «  این ساعت باید بخوابی» « این ساعت باید مشق هایت را انجام دهی» « این ساعت باید شام بخوری»، اما کودک شما هر بار می گویید « مامان فقط 5 دقیقه بیشتر  بیدار بمانم» وشما نیز از بس به او نه می گویید و از بحث با او  خسته می شوید، بنابراین چه باید کرد؟ هرچه کودک خواست انجام شود؟دعوا کرد؟ یا با او مذاکره کرد؟

هنر مذاکره با کودک
زندگی با کودکان اغلب با مذاکره همراه است، مذاکره در مورد آنچه  که ما دوست داریم او انجام دهد و مواردی که او نباید انجام دهد. مذاکره پدر و مادر با کودک  در واقع می تواند یک تجربه ی یادگیری بزرگ برای کودکان باشد. اگر با کودک مذاکره نکنید، کودکان شما ممکن نیست یاد بگیرند چگونه با درگیری های خود به شکلی سازنده مقابله کنند. اگر روشهای چگونه کار کردن با شما را به آنها یاد ندهید، هرگز یاد نمی گیرند چگونه با دیگران رفتار کنند.

با این حال مذاکره با کودکان یک فرایند چالش بر انگیز خواهد بود،« پدر و مادر باید یاد بگیرند چگونه احساسات و ناکامی خود را مدیریت کنند».
همه ی ما یک چیز را خوب می دانیم، وقتی احساسات و هیجانات ما زیاد می شوند برای اینکه از روی احساسات کاری نکنیم، مهارت های مذاکره است که می تواند کمک کننده باشد. این بار قبل از اینکه با کودک خود وارد مذاکره شوید بهتر است با راهکارهای  مذاکره مفید با کودک آشنا شوید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه