خانه / روانشناسی / نکاتی برای بازدید در بیمارستان از کسی که تازه مادر شده است

نکاتی برای بازدید در بیمارستان از کسی که تازه مادر شده است

بیمارستان

لحظه ا ی که فامیل و دوستان خبر تولد یک نوزاد رو می شنوند،بی شک جزء زیباترین لحظات است. ممکن است شما به محض شنیدن خبر و یا دیدن عکس نوزاد در فیس بوک بخواهید به بیمارستان بروید، اما دست نگه دارید، بازدید از یک تازه مادر مقرراتی دارد که اینجا به آنها اشاره می شود.

الف) تماس بگیرید. با خانواده یا خود مادر صحبت کنید و ببینید کی آمادگی ملاقات با دیگران را دارد. شاید تازه مادر از زایمان خسته است و یا بعد از مدت 9 ماه می خواهد با خانواده ی خود زمانی را صرف کند. سرزده به دیدار او نروید.

ب) اگر مریض هستید به دیدار او نروید. اگر احساس می کنید حالتان خوب نیست به دیدار او نروید مطمئناً شما نمی خواهید او را هم مریض کنید. اگر از شما دعوت شد که به آنجا بروید حتماً نکات بهداشتی را رعایت کنید و  کودک را در آغوش نگیرید و مطمئن شوید که دست های خود را خیلی تمیز شسته اید.

ج) مشاوره ندهید. بسیاری از مردم فکر می کنند در زمینه کودک داری  و ارائه راهکار  به مادر جدید متخصص هستند.به او مشاوره ندهید مگر زمانی که او از شما راهنمائی می خواهد.

د) روی مادر تمرکز کنید، این لحظات برای او بسیار خاص و مهم است. مکالمات خود را روی نحوه ی زایمان  متمرکز نکنید، هر کس تجربه ی متفاوتی از لحظه ی زایمان دارد، و بیشتر مردم ممکن است نخواهند در مورد جزئیات آن صحبت کنند.

ه) نام گذاری یک روند بسیار شخصی می باشد. نام نوزاد هر چه باشد شما باید آن را بپذیرید و تبریک بگویید، نظر ندهید و به انتخاب پدر و مادر نوزاد احترام بگذارید.

و) به حریم خصوصی مادر احترام بگذارید. اگر مادر تصمیم دارد که به نوزاد شیر بدهد، با احترام از او بپرسید که آیا می خواهد شما اتاق را ترک کنید تا راحت باشد؟ همیشه از خودتان بپرسید که اگر شما مادر بودید دوست داشتید دیگران با شما چگونه باشند، پس تازه مادر را درک کنید.

منبع:

http://www.mommysbabyjournal.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه