خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / مناسب ترین زمان برای دادن آگاهی های جنسی چه موقع است؟

مناسب ترین زمان برای دادن آگاهی های جنسی چه موقع است؟

 

 

اموزش جنسی 1

بهتر است که کودکان قبل از رسیدن به سن بلوغ تا حدی در جریان تحول های روحی و جسمی خود قرار گیرند.

کودکان در سنین شروع مدرسه تا هنگام بلوغ علاقه چندانی به شناسایی این مسائل نشان نمی دهند،بنابراین در این سن بهتر می توان مسائل فوق را برای آنان تشریح کرد.

عمده و بزرگ کرن این مسئله برای کودک ویا سعی در پوشیده نگه داشتن آن باعث میشود که تمام کنجکاوی های او به این سمت سوق داده شود.

باید متذکر شد که سوال های کودک از روی کنجکاوی کودکانه است و دلیل بر این نیست که او می خواهد در مورد مسائل جنسی مطالبی بداند.یکی از سوال هایی که ممکن است کودکان در سنین 2 یا 4 سالگی به بعد از والدین خود داشته باشند این است که :

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه