خانه / زندگی سالم / خواب / مشکلات شایع خواب در دوران پیری

مشکلات شایع خواب در دوران پیری

 

خواب در پیری

 

اختلال خواب در اشخاص پیر در مقایسه با جوانان شیوع بیشتری دارد،مشکلات خواب در سنین پیری هم شامل تغییرات طبیعی مرتبط با خواب و هم شامل اختلالات خواب مرتبط با آن به شرح زیر می باشد:

 

  • بی خوابی
  • آپنته ی خواب
  • سندرم پاهای بی قرار وحرکات دوره ای اندام ها در خواب
  • اختلالات خوابی که در نتیجه طیفی از اختلالات فیزیکی ایجاد میشوند( مثل بیماری های ریوی،قلبی،آرتریت یا التهاب مفصل وسایر بیماری هایی که با درد همراهند )
  • مصرف الکل،داروهای آرام بخش ،خواب آور و سایر داروها
  • اختلال رفتاری حرکات سریع چشم
  • سندرم فاز خواب پیشرس ( یک نوع اختلال ریتم 24 ساعته)

 

شیوع اپنه خواب با افزایش سن بیشتر و در مردان بیشتر از زنان است ،بی خوابی و خواب آلودگی شدید طول روز بیشترین میزان شیوع را در افراد مسن دارند.

جهت تشخیص اختلالات خواب در افراد مسن ،دانستن تارخچه دقیق ،بررسی شدید شرایط فیزیکی به همراه اقدامات مناسب آزمایشگاهی ،ضروری است .

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

تعداد زیادی از این بیماری ها قابل درمان هستند و معالجه انها سبب بهبود کیفیت زندگی میشود.

 

علاوه بر معالجه با دارو فاجرای معیارهای عقل سلیم و بهداشت خواب و شرکت در ورزش های منظم و مستمر جهت معالجه اختلالات خواب در افراد مسن بسیار مهم و مفید است.

 

البته درمان دیگری برای این امر وجود دارد که بیشتر بر روی افراد جوان و میانسال قابل اجرا بوده  آن روش بیوفیدبک و نوروفیدبک می باشد .

 

 

این روش درمانی در مرکز مغز و اعصاب وروان آلومینا انجام می پذیرد برای نوبت ویزیت به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید.

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه