خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / راههای ساده و کاربردی برای غلبه بر درد و خستگی مزمن (فیبرومیالژیا)

راههای ساده و کاربردی برای غلبه بر درد و خستگی مزمن (فیبرومیالژیا)

 

بی استرس

 

استرس
استرس ممکن است باعث شروع علایم فیبرومیالژیا (خستگی و درد مزمن) شود.

به حداقل رساندن استرس می تواند کیفیت زندگی خود را بهبود بخشد. برخی از کاهنده های استرس عبارتند از  بیوفیدبک (در کلینیک های پزشکی انجام می شود) ، یوگا، ورزش، خواب و مراقبه. نفس عمیق بکشید و با بازدمی آرام هوا را از ریه هایتان تخلیه کنید. همین کارهای ساده معمولا بسیار موثراست.

 

 

به طور منظم ورزش کنید

ورزش با شدت کم ولی منظم مانند پیاده روی و یا ورزش در آب گرم، یکی از بهترین درمان برای فیبرومیالژیا است.

این ورزشها کمک می کند تا کاهش درد و سفتی عضلات و کاهش استرس را تجربه کنید. همچنین شما می توانید بهتر بخوابید. با پزشک خود و یا درمانگر فیزیکی تان در مورد یک برنامه ورزشی  که برای شما خوب باشد صحبت کنید.

 

خانمی درحمام

حمام آب گرم
غوطه ور شدن در آب گرم حمام یا وان آب داغ می تواند ماهیچه ها را شل کند باعث کاهش درد شود و کمک به حرکات و انعطاف بدنی شما بکند.

کافیست در جکوزی یا وان آب گرم بنشینید و اجازه دهید تا آب کارخودش را انجام دهد!

حرارت مرطوب ممکن است اندروفین ها (مسدود کردن سیگنال های درد ) را افزایش می دهد، و به شما در کاهش درد و خواب بهتر کمک کند.

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه