خانه / تازه های علم و تکنولوژی / تعریف محققان از « فضای شخصی»

تعریف محققان از « فضای شخصی»

تعریف محققان از « فضای شخصی»Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 25Rating:

حریم شخصی

دانشمندان بریتانیایی می گویند که نمی فهمند هنگام صحبت چهره به چهره تا چه حدی نزدیک شدن به آدمها خیلی نزدیک به حساب می آید. از کجا تشخیص دهیم این فاصله ای که با شخص داریم برای حرف زدن راحت با او مناسب می باشد؟ اگر آنها در چند سانتیمتری صورت شما باشند شما به زودی احساس ناراحت کننده ای خواهید داشت.با توجه به گفته های دکتر چیارا سامبو از دانشگاه کالج لندن، این اتفاق زمانی می افتد که چهره ی شخص دیگر 20 تا 37 سانتی متر( 8 تا15 اینچ) از شما فاصله داشته باشد.

سامبو و همکارش 15 نفر بین سنین 20 تا 37 سال را مورد مطالعه قرار دادند. آنها رفلکس پلک زدن را در این افراد بررسی کردند به این دلیل که پلک زدن یکی از مکانیسم های دفاعی بدن در موقعیت های خطرناک و و در برخی موارد ناراحت کننده است. آنها  رفلکس را در فاصله های 20 تا 38 و 60 سانتی متر،برای فاصله دو شخص مورد مطالعه قرار دادند تا ببینند هر فرد در هر کدام از فاصله ها چند بار پلک می زند. بعد از آزمایش پلک، پزشکان یک تست اضطراب از شرکت کنندگان گرفتند.آنها دریافتند که افراد با سطوح بالاتر اضطراب، در صحبت های چهره به چهره  نزدیک بیشتر احساس ناراحتی می کنند . این یافته ها  همچنین از تحقیقاتی که نشان می داد افراد با اضطراب بالا  نیاز به فضای شخصی بیشترنسبت به  افراد غیر مضطرب دارند پشتیبانی می کند.سامبو و همکارش امیدوارند با کمک یافته های این پژوهش ارتباطی بین رفتار دفاعی و سطح اضطراب پیدا کنند.

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - تعریف محققان از « فضای شخصی»

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه