خانه / تربیت فرزندان / بهبود چشمگیر عملکرد کودکان پیش دبستانی که موسیقی کار می کنند

بهبود چشمگیر عملکرد کودکان پیش دبستانی که موسیقی کار می کنند

موسیقی

پیش دبستانی هایی که موسیقی کار می کنند نسبت به همسالان  بسیار مفید تر عمل می کنند و مهارت بیشتری در حل مسئله دارند.در واقع: بر اساس یافته ها  فواید این که  کودکان  در یک گروه موسیقی بودند در مقایسه با کودکانی که موسیقی کار نمی کردند 30 بار بیشتر بود.

یافته های تحققات قبلی نشان داده بود که موسیقی به طور قابل توجهی در بهبود رفتار اجتماعی کودکان تأثیر دارد،این مطالعه به بررسی تأثیر آواز خواندن یا نواختن یک ساز بر حل مسأله و همکاری و تفاوت بین دختر و پسر می پردازد.

این مطالعه که در دانشکده ی روانشناسی لندن انجام شد، همکاری و مهارتهای حل مسأله در 24  دختر و 24 پسر بررسی کرد.

این مطالعه شامل دو گروه کودک 4 ساله بود که به شکل تصادفی در گروه ها جای گرفتند،یکی از گروها، کلاس موسیقی و بازی پرش قورباغه را در برنامه داشت ولی گروه دیگر  به قصه گوش دادند.

سپس هر دو گروه در دو بازی شرکت کردند: بازی [ همکاری] و بازی [کمک] . مهارت های حل مسئله کودکان از طریق مشاهده واکنش ها در طول بازی کمک اندازه گیری شد.

یافته ها نشان داد که کودکانی که موسیقی کار می کنند 30 برابر کودکان گروه دیگر در مهارتهایشان پیشرفت و بهبود داشتند و دختران 20 برابر بیشتر از پسران این رشد را نشان می دادند.

موسیقی کار کردن و آواز خواندن، مهارت همکاری را در بین کودکان در مقایسه با کودکان گروه دیگر 6 برابر افزایش داده بود و این رشد در دختران بیشتر بود ، پسران گروه موسیقی در مهارت های حل مسئله  حدوداً 4 برابر بهتر از کودکان گروه دیگر عمل کردند.

این مطالعه علاوه بر تأیید مطالعات قبلی، نیاز به گنجاندن زمانی برای موسیقی و آواز کار کردن در برنامه ی پیش دبستانی ها به منظور ایجاد پیوند اجتماعی و تقویت رفتار مثبت و مناسب تأکید می کند. موسیقی کار کردن سبب می شود تا کودکان با یادگیریهای متفاوت و مشکلات عاطفی در محیط مدرسه کمتر احساس بیگانگی کنند و حس مثبت و ومفید بودن در آنها تشویق و تقویت می شود.

منبع:

http://psychcentral.com/

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه