خانه / تغذیه / آیا خوردن فلفل از ابتلا به پارکینسون جلو گیری می کند؟

آیا خوردن فلفل از ابتلا به پارکینسون جلو گیری می کند؟

فلفل

شاید عجیب و غریب به نظر برسد، فلفل ( و گوجه فرنگی با درجه ای کمتر) حاوی نیکوتین خوراکی ( به مراتب کمتر از یک سیگار) که می تواند به محافظت در برابر پارکینسون کمک کند.

محققان دانشگاه واشنگتن سیاتل، رژیم غذایی 490 بیمار مبتلا به پارکینسون و 644 بزرگسالی که هیچ اختلال عصبی نداشته اند را بررسی کردند. همه ی شرکت کنندگان پرسشنامه ای در مورد رژیم غذایی در طول عمر و سابقه مصرف سیگار پر کردند.نتایج حاکی از این بود که مصرف فلفل و گوجه فرنگی به میزان بیشتر،در کاهش خطر ابتلا به پارکینسون در بزرگسالان موثر می باشد  بویژه در بزرگسالانی که اصلاً یا کمتر توتون و تنباکو مصرف کرده بودند.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که مصرف سیگار و دیگر موارد استفاده از تنباکو خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش می دهد. اما هنوز این موضوع در حال بررسی است که آیا نیکوتین موجود در تنباکو و فلفل واقعاً یک اثر محافظتی را فراهم می کند یا افرادی که دچار پارکینسون می شوند در مراحل اولیه ی ابتلا به بیماری به دلیل تغییرات مغز به استفاده از تنباکو و توتون کمتر تمایل دارند و این امر سبب افزایش شدت این بیماری می شود.

منبع:

http://www.drweil.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه