8 حرف مهمی که در رابطه عاشقانه باید بزنید

حرف های مهمی که رابطه عاشقانه شما را گرمتر میکند

این نوشتار را، فاطمه امیری، روانشناس بالینی، با کمک کارشنان برجسته حوزه زوج از کشورهای مختلف جهان و با الهام از کتاب هشت قرار مهم دکتر گاتمن در جهت طولانی کردن عمر رابطه عاشقانه شما نگاشته است. برخی از مکالمات بیشتر از مکالمات دیگر اهمیت دارند. و در اینجا میخواهیم هشت مکالمه و قرار مهمی را با شما در میان بگذاریم که رضایت شما را از رابطه بالاتر میبرد، صحبت کنیم. 

سوال مهم این است که:

شما با صحبت کردن به هم نزدیک و پس از آن عاشق میشوید. اما چه مکالماتی را باید با پارتنر (شریک) خود داشته باشید تا بدانید که عشق شما با همه چالش ها، لذت ها، غافلگیری ها و شادی ها؛ دوام خواهد داشت؟! و اگر سالها در یک رابطه بوده اید، در عین حالی که زندگی شما روال روتین به خودش گرفته است؛ چه مکالماتی هستند که شما را به شور و اشتیاق اولیه ای که برای رابطه در اوایل آشنایی داشته اید، برمیگرداند؟؟!

پاسخ شما را میتوان در هشت عنوان که برای مکالمات زوجی بسیار مهم هستند، داد. کتاب “هشت قرار مهم دکتر گاتمن” در همین زمینه توسط دکتر گاتمن، زوج درمانگر مشهور آمریکایی نوشته شده است.

این برنامه ی آموزشی به شما کمک میکند که عشق و رابطه دلخواه خود را پیدا کنید یا در رابطه ای که هستید، جایگاه خود را بیشتر بشناسید و شفافیت و صمیمیت بیشتر در رابطه عاشقانه را تجربه کنید. درواقع به شما کمک میشود که خود واقعی تان را بیشتر و بهتر بشناسید و اگر لازم است تغییراتی در آن بوجود بیاورید. دکتر گاتمن چهل سال است که بر روی ارتباطات در رابطه زوجی کار میکند و او خوب میداند که چه چیزهایی در مکالمه وجود دارند که از بوجود آمدن آسیب و فاجعه در رابطه عاشقانه جلوگیری میکند.

حرف مهم در رابطه عاشقانه
کتاب گاتمن

هشت قرار مهم در رابطه عاشقانه

  • اعتماد و تعهد: اعتماد به همسرتان (پارتنر) به شما کمک میکند که در ذهنش عزیز باشید و درواقع به او نشان میدهید که روی او حساب میکنید. انتخاب تعهد نیز به معنی پذیرفتن شریک زندگیتان دقیقا همانطوری که هست و با وجود نقص، است.
  • تعارض: تعارض و تنش به هرحال در هر رابطه ای اتفاق می افتد و اینکه در روابط شاد و عاشقانه، تنش و درگیری اتفاق نمی افتد یک افسانه است!! اتفاقا تعارض در رابطه در خدمت هدف بزرگی است؛ بهتر شدن رابطه! درگیری و تنش فرصت خوبی است که با شریک زندگی خود بهتر و بیشتر آشنا شوید و درباره اختلافاتتان با هم صحبت کنید و این کار باعث میشود که صمیمیت بین شما ببیشتر شود.
  • رابطه جنسی و صمیمیت: داشتن مراسم عاشقانه و ارتباط صمیمی، رابطه را شاد و پرشور نگه میدارد. زن و شوهرهایی که درباره ی رابطه جنسی صحبت میکنند، به دفعات بیشتری رابطه جنسی دارند. اما اگر برایتان سخت است که درباره رابطه جنسی صحبت کنید، باید بدانید که شما تنها نیستید، صحبت کردن درباره رابطه جنسی برای بسیاری از زوجین سخت و دشوار است و هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، صحبت کردن درباره رابطه جنسی برایتان ساده تر میشود و در رابطه جنسی نیز راحت تر و صمیمی تر میشوید.
  • کار و پول: مسائل مربوط به پول، به پول مربوط نیست. بلکه منظورمان این است که پول برای هرکدام از زوجین در رابطه چه معنایی دارد. پیدا کردن مفهوم پول و درآمد برای هزیک از زوجین به حل مشکلات و تعارض هایی که در رابطه با پول وجود دارد؛ کمک میکند.
  • خانواده: طبق پژوهش های دکتر گاتمن، تقریبا دو سوم زوج ها بعد از تولد اولین فرزند، رضایتشان از رابطه کاهش پیدا میکند و این موضوع با به دنیا آمدن فرزندان بعدی عمق بیشتری به خود میگیرد. برای پیشگیری و جلوگیری از این موضوع، تا جای ممکن تنش ها را کمتر کنید و فراموش نکنید که رابطه جنسی باید حفظ شود و زوجین اتفاقا کمی بیشتر به علایق جنسی همدیگر توجه کنند.
  • سرگرمی و ماجراجویی: بازی و ماجراجویی مولفه های اساسی برای ایجاد یک رابطه موفق و شاد هستند. مشکلی نیست اگر شما و شریک زندگیتان ایده های مختلف و متفاوتی درباره تفریحات و خوش گذرانی های آخرهفته داشته باشید اما مهم است که به ایده ها و تفریحات شریک زندگیتان احترام بگذارید و درک کنید که چرا از تفریحات خاصی لذت میبرد.
  • رشد و معنویت: تنها موضوع ثابت در رابطه تغییر است! نکته مهم درباره رابطه عاشقانه این است که چگونه هر زوجی در رابطه برای رشد و پیشرفت شریک زندگی خود تلاش میکند. درواقع روابط میتواند صرفا قرار گرفتن دو فرد در کنار هم نباشد، رابطه میتواند داستان بزرگی از تغییر را ایجاد کند؛ یک همکاری و همیاری بزرگ بین دونفر که به دنیای اطرافشان معنای جدیدی بدهد.
  • رویاها: احترام به رویاهای یکدیگر، موضوعی پنهان ولی مهم است. گاتمن اظهار دارد هنگامی که رویاها و آرزوهای همسرتان را جدی میگیرید درواقع به او احترام میگذارید و این احترام هرچیزی در رابطه را ساده تر میکند.

کتاب گاتمن برای رابطه عاشقانه

خلاصه کلام اینکه

هر رابطه قوی نتیجه گفتگوهای بی پایان بین زوجین است.  کتاب هشت قرار (مکالمه) مهم؛ نوشته ی دکتر گاتمن، شما را به گونه ای با نحوه صحبت کردن و نحوه گوش دادن به شریکتان راهنمایی میکند، که رابطه شما در جهت پیشرفت قرار بگیرد. هرفصل از  کتاب گاتمن داستان ها و روایات سرگرم کننده ای از رابطه و پرسشنامه هایی به منظور شناخت بیشتر خودتان و همسرتان دارد.


فاطمه امیری ترجمه و تدوین: فاطمه امیری؛ روانشناس بالینی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *