7 گام برای کمک به یادگیری کودکان مبتلا به اتیسم

7 گام برای کمک به یادگیری کودکان مبتلا به اتیسم

فرصت یادگیری دیداری را بیشتر از یادگیری کلامی برای او فراهم کنید.

مشکل این کودکان: پردازش شنیداری

راهکار: کمتر صحبت کنید و بگذارید او با تصاویر یاد بگیرد. از تصاویر و نشانه‌ها استفاده کنید.برای آموزش مفاهیم مختلف عکس‌ها را از قبل آماده کنید و در اختیار او قرار دهید.این روش بهترین حالت برای آموزش به کودکان اوتیسم است و سرعت یادگیری آن‌ها را به‌طور قابل ملاحظه‌ای بالا می‌برد.

 

به او زمانی برای فکر کردن بدهید.

مشکل این کودکان: نیاز زیاد به زمان برای پردازش

راهکار: به کودکتان فرصت فکر کردن بدهید. زمانی‌که از او سوالی می‌پرسید به او فرصت پاسخ‌گویی بدهید حتی اگر خیلی طولانی شود.برای او شرایط راحتی فراهم آورید تا دست‌پاچه نشود.

 

فرصت برای حس کردن به او بدهید.

مشکل این کودکان: نیاز به حس کردن بیشتر

راهکار: برای کودکتان فرصتی برای ورزش‌ کردن، شنا کردن و…. فراهم کنید. محیطی بدون تنش و استرس برای او ایجاد کنید. محیطی که او بتواند در آن‌جا با اسباب‌بازی‌هایی که دوست دارد بازی کند، سازی که دوست دارد یاد بگیرد و هر کاری را که مایل به انجام دادن آن است به راحتی انجام دهد.

 

به او کمک کنید تا تمرکز کند و تکرار کند.

مشکل این کودکان: حواس پرتی

راهکار: شناسایی عوامل مزاحم: عواملی که باعث حواس‌پرتی کودکتان می‌شود را شناسایی واز محیط دور کنید.این کار باعث تقویت تمرکز او می‌گردد.

 

فرصت حضور در اجتماع را به او بدهید.

مشکل این کودکان: کمبودهای اجتماعی

راهکار : شرایطی را فراهم کنید تا او در جامعه حضور داشته باشد و دوستانی پیدا کند. حتماً در برنامه‌هایی که برای کودکان اوتیسم برگزار می‌شود شرکت کنید تا با افراد مختلف در این زمینه آشنا شوید و بتوانید به کودکتان در شکوفایی استعدادهایش کمک کنید.

 

مهارت‌های زندگی را به او آموزش دهید.

مشکل این کودکان: مهارت های پایه ای زندگی

راهکار:شرایطی را برای او ایجاد کنید تا بتواند مهارت‌های ابتدایی زندگی را یاد بگیرد. مهارت‌هایی مانند رعایت بهداشت فردی، دکتر رفتن یا خرید کردن.به او قوانین زندگی را آموزش دهید.

 

نا امیدیها و احساسات او را درک کنید.

مشکل این کودکان: بیان احساسات

راهکار :کودکان اوتیسم احساسات متفاوتی دارند.رفتار آن‌ها  اغلب تنها  راه بروز ناراحتی، عصبانیت، خستگی و اضطرابشان می باشد. وقتی کودکتان رفتار نامناسبی نشان می دهد سعی کنید بفهمید چه عاملی باعث عصبانیت او شده است، محرک را شناسایی و حذف کنید.

منبع:

education

 

لعیا عباسی اصل- مشاور مهارت های فرزندپروری و اصلاح رفتار کودکان

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x