7 روش برای بالابردن اگاهی کودکان از دنیا

دنیای از دید کودک

بچه ها امروزه در یک فضای جهانی شده رشد می کنند.اما چگونه می توانید در حالی که کودکتان در آغوشتان است او را با بسیاری از فرهنگ هاو رسوم سایر کشورها و مناطق آشنا کنید؟

بله سفر کردن به مناطق مختلف واضح ترین جواب این سوال خواهد بود، اما همیشه تعطیلات نیست و همیشه بودجه لازم سفر برای همه محیا نیست. برای اینکه کودکتان را برای این فضای جهانی شده آماده کنید لازم نیست که حتماً حساب بانکی شما زیاد باشد یا هر روز برای بالا بردن بودجه چند جا کار کنید. به جای آن یک فرصت منحصر بفرد برای کشف سرگرم کننده، یادگیری، لذت بردن و رشد کودک فراهم کنید.

اینجا 7 را ه برای شروع ذکر می شود:

1)  تماشای جهان از محیط خانه

یک قسمت از نقشه ی جهان را بیاورید و یک قسمت خیلی شلوغ را انتخاب کنید ( و عکس هایی نشان دهید که کنجکاویی کودک را تحریک کند) و بعد در مورد آن کشور، نام شهرهایش، مکانش در کره ی زمین،فرهنگ آن و زبانش با کودک گفتگو کنید.

 برای اقلام تزئینی در خانه از مکانها یا صنعت خاص یک کشور استفاده کنید، برخی از اقلام نیز می تواند داستان یا افسانه ی آن کشور و منطقه باشد که برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود.

کتابهای تصویری خیلی بهتر می تواند در این مورد کمک کننده باشد، می توانید اگر پول کشورها را دارید به کودک نشان دهید.

2)  بحث در مورد جهان

اگر برای کودک خود لباسی می خرید به کشور سازنده ی آن دقت کنید و با کودک خود آن را در نقشه پیدا کنید. مکان شرکت های سازنده ی فیلم ها و کارتونهایی مورد علاقه ی کودکان ، اسباب بازیها و غیره نیز می توانید پیدا کنید.

3)   گوش دادن به موسیقی با زبان های مختلف

اجازه بدهید موسیقی های مربوط به کشورهای مختلف در محیط خانه پخش شود، می توانید هنگام شام درست کردن، رانندگی کردن به شعر هایی با زبان های خارجه گوش کنید. حتی می توانید با آن آهنگ ها با کودک خود بازی کنید تا خاطره  و حس خوبی از آن آهنگ و زبان داشته باشند.

4)  تماشای فیلم خانوادگی  یا خوردن غذای آن کشور

سعی کنید یک فیلم از یک کشور با موضوع  خانوادگی انتخاب کنید ، به ویژه می توانید از کودک خود بپرسید امروز دوست دارد به کجا سفر کند؟ مغولستان، ایرلند، هند یا…

یک فروشگاه پیدا کنید که غذاهای مناطق مختلف را دارد و آن شب به همراه فیلم غذای آن منطقه را در جمع خانواده صرف کنید.

5)  هدیه از صنایع دستی جهان

به کودک خود هدیه ای از صنایع دست ساز کشوری را هدیه بدهید، او را برای خرید هدیه به معلم یا جشن تولد دوست جایی ببرید که بتواند یک هدیه از صنایع مناطق مختلف انتخاب کند. این کار به کودک شما احساس غرور از اینکه به نوعی با جایی خاصی ارتباط پیدا کرده است می دهد.

6)  یادگیری زبان های خارجه

اگر در مدرسه زبان دیگری به کودکان آموزش داده می شود حتماً ثبت نام کنید و در خانه نیز نرم افزارهای آموزشی و بازی به زبان های دیگر را تهیه کنید.

منبع:

www.kidshealth.org


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *