7 حقیقت قدرتمند که می تواند زندگی شما را بهبود دهد

7 حقیقتی که زندگی شما را بهبود می دهد

 

لذتها می توانند بوسیله توهمات پشتیبانی شوند؛ اما شادی بر حقیقت استوار است.
( Sébastien-Roch Nicolas De Chamfort)

اینکه چگونه زندگی کنید بوسیله باورهای شما تعیین می شود، مردمی که دنیا را  تغییر می دهند، اعتقاد به این موضوع دارند که  حقایق قدرتمندی  آنها را به سمت بزرگی و عظمت هدایت می کند.

7) اهدافی که فرصت و  شانس زیادی برای رسیدن به آنها را دارید بنویسید.
تنها را ه دیگر اینکه اهداف خود را بنویسید این است که آنها را به ذهن خود بسپارید، اما آیا تا کنون سعی کرده اید آنها را یادداشت کنید؟ و منظور تان در مورد هر کدام  از اهداف را بنویسید؟ من تلاش کردم و 127 مورد را نوشتم، باورم نمی شد که سعی کرده ام همه ی این اطلاعات را  در سرم مدیریت کنم.
مطالعات نشان می دهد که  قشر پیش پیشانی ، مدیر مغز می باشد، که می تواند 2 یا 3 مورد را آن واحد در خود نگه دارد، به عبارت ساده تر، کسی وجود ندارد که بتواند کل زندگی خود را در سرش و یا خارج از سر مدیریت کند. مدیریت کردن تنها بخشی از دلیل نوشتن اهداف می باشد.
به نظر می رسد نوشتن چیزی ( تایپ کردن نه، دست خط خودتان) تأثیر شناختی قابل توجهی نیز دارد، مطالعات نشان می دهد که نوشتن افکار بر روی کاغذ برجستگی آنها را در ذهن شما افزایش می دهد. نگه داشتن این نوشته ها یعنی اهمیت ذهنی این افکار را افزایش دادید و اگر نوشته ها را دور انداختید به نظر می رسد که افکارتان را نیز با آن دور ریختید.
چرا نیاز است اهداف خود را بنویسیم؟
« نوشتن یک راه تبدیل آرزوها به خواسته ها، نتوانستن به توانستن؛ رویا به طرح؛ و طرح به واقعیت می باشد. فقط به آن فکر نکنید – بنویسید».

6) رقص باعث می شود شما هوشیار تر و دقیق تر شوید.
گذشته از این که رقص لبخند و یک زمان خوب را تضمین می کند در واقع باعث می شود هوشیارتر شوید، رقص همچنین بازتابی از یک زندگی سالم است.
« هر روزی که من بدون رقص سپری کرده ام به هدر رفته است» فردریش نیچه

5) گفتن اظهارت مثبت به خودتان در مقابل آینه می تواند ذهن شما را تغییر دهد.
شاید به نظرتان صحبت کردن با خود در مقبل آینه مسخره بیاید، می دانم خیلی جالب نیست که کسی شما را در حال انجام اینکار ببیند، اما  اینکار وقت تلف کردن نیست.
مغز دارای شبکه ای از راه های عصبی است که افکار و رفتار دائمی شما را تعیین می کند، زمانی که رفتار ها و افکار تکرار می شوند مسیری که برای آن فکر در مغز ایجاد شده است تقویت می شود و کم کم به عادت تبدیل می شود.
بسیاری از مردم مدام در حال مرور افکار منفی  با خودشان می باشند، این حرکت سالم نیست یقین بدانید سزاوار بهتر از اینها هستید.
اگر در مورد عزت نفس خود منفی فکر می کنید،  هر صبح جلو ی آینه بایستید و  به خود بگویید «من ارزشمندم»، این باعث می شود تا بیشتر و بیشتر باور کنید ارزشمند هستید.

4) جهان هیچ چیزی به شما بدهکار نیست.
جهان به شما یک کار خوب بدهکار نیست، یک زندگی شیرین  بدهکار نیست، هیچ چیز دیگر ی نیز بدهکار نیست، شما بدهکار این چیزها به خودتان هستید اگر آنها را می خواهید.
در دنیای واقعی کنونی همه چیز به شدت رقابتی است، و برای تأثیر گذار بودن باید تلاش قابل توجهی داشته باشید، برخی برنده می شوند و برخی نیز شکست می خوردند، این حقیقت خشن واقعیت دارد، اما اعتقاد به هر باور دیگری جز این یک دروغ است و باعث می شود عقب بمانید.

3) بیشتر از آنکه شایسته ی استراحت باشید شایستگی عظمت و بزرگی را دارید.
مردمی که به بزرگی دست یافتند – چه مالی، چه شهرت، چه در متفاوت بودن، بینشان شباهتی وجود دارد. آنها سخت تلاش کرده اند.
نمی خواهیم ادعا کنیم که استراحت و زنگ تفریح نیاز نیست، همه ی ما استراحت می کنیم، منظور ما این است که این اندیشه می تواند شما را از رشد و عظمت دور نگه دارد.
مطالعه ی زیر کمک می کند تا این مطلب را بهتر بفهمید.
در این مطالعه، تعدادی از افراد که رژیم خاصی را دریافت می کردند به دو گروه تقسیم شدند، محققان به یکی از گروه ها پیشرفت مثبت در رژیمشان را یاد آور شدند  و بعد هر دو گروه می توانستند پاداشی را دریافت کنند یک سیب یا یک شکلات، گروهی که پیشرفت آنها به اطلاعشان رسیده بود 85% شکلات را انتخاب کردند در مقایسه با گروه دیگر که 58% آنها شکلات را انتخاب کردند.
این نشان دهنده ی اثرات  بالقوه ی منفی ذهنیت « من سزاوار پاداش هستم» می باشد. سعی کنید برای رسیدن به خواسته هایتان زمان بیشتری را به تلاش اختصاص دهید.
« شما نمی توانید سرنوشت خود را یک شبه تغییر دهید، اما می توانید جهت زندگی خود را یک شبه عوض کنید» (Jim Rohn).

2) نیاز ندارید که همه شما را دوست داشته باشند.
اگر به شخصیت های تأثیر گذار تاریخ نگاه کنید، همه جزء کسانی نیستند که شما دوست دارید، برخی از افراد ارزشهای متفاوتی با شما دارند،غیر منصفانه است که برچسب بزنید و در مورد آنها قضاوت کنید.
بدترین روش برای زندگی این است که سعی کنید در اطراف خود  هر کسی که وجود دارد را خوشنود کنید، اگر همه شما را دوست داشته باشند به این معنی است که خیلی خیلی محتاطانه عمل می کنید.
خبر خوب اینکه 99% مردم بدون اینکه دلیلی داشته باشند ممکن است از شما بدشان بیاید، بدون هیچ گونه نگرانی در مورد این نفرت سعی کنید خودتان با شید. و بدانید که تقریباً همه شما را به خاطر شجاعت تان تحسین می کنند و به شما احترام می گذارند.
« شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید، به دنبال این کار هم نباشید، زیرا وقتی خواستید دیگران را راضی نگه دارید، کمتر خودتان خواهید بود». (Dylan Moran).

1)    هیچ چیز  بیشتر از عادت های کنونی شما با اهمیت نیست.
عادت ها جزء مهمترین بخش زندگی ما هستند زیرا روزانه 45% رفتار ما را عادت ها تشکیل می دهند ، هر روز عادتهای خوبی را وارد زندگی خود کنید.

منبع:

pickthebrain


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *