12 راه برای رهایی ازسستی و بی حوصلگی

ضعف و سستی یک بیماری عصر مدرن است. نگرانی ها و فشار روانی (استرس) مردم را تحت تأثیر خود قرار داده است و مردم قادر نیستند لحظه ای برای خود باشند و قوای خود را بازیابی کنند. گاهی باید با وجود همه ی این مشکلات به سیستم عصبی کمک کنید تا خود را بازیابی کند و با قوت بیشتری به جنگ نگرانی ها برود.

اینجا به چند راهکار اشاره می شود:

اول: خود را به چیزی خارج از خانه علاقه مند کنید، حضور در خانه های آپارتمانی و فضای بسته در شما احساس بی حوصلگی را تشدید می کند. گاه باید از خانه فرار کنید، در پارکی راه بروید، در کتاب خانه ای کتاب بخوانید، دوستی ببینید و دوچرخه سواری کنید.

دوم: لیستی از کارهایی که باید در طول روز انجام دهید، فراهم کنید. لیست شما باید هم مواردی که وظیفه شما می باشد را در بر بگیرد و هم موارد تفریحی تان را. فراموش نکنید که برای تفریحتان هم برنامه داشته باشید.

سوم:  صحبت کردن با دیگران و به اشتراک گذاشتن احساسات یک نیاز درونی است، به آن پاسخ دهید و سعی کنید دوستی برای خود پیدا کنید.

چهارم: مهم نیست که مشکلات شما را به گریه وادار می کنند، یک راه عالی برای پایان دادن به غم و اندوه است.

12 راه برای رهایی از بی حالی و بی حوصلگی

پنجم: گاهی بنشینید و در مورد خودتان فکر کنید و خود و وضعیت تان را از ابعاد مختلف تجزیه و تحلیل کنید. به این شکل بهتر به احساسات و وضعیت عاطفی خودتان واقف می شوید.

ششم:  سعی کنید برای انجام کاری چندین بار تلاش کنید، پس از آن اگر موفق نشدید، رهایش کنید. باید بدانید که گاهی اوقات بعد از گذشت زمان ممکن است بفهمیم که انجام نشدن آن کار برایمان بهتر بود زیرا کور کورکورانه بر انجام آن اصرار داشتیم.

هفتم: ورزش کنید. مطالعات متعدد نشان می دهد که با ورزش می تواند به خیلی چیزها از جمله بی حوصلگی غلبه کنید.

هشتم:  کاری برای انجام دادن پیدا کنید. اینکه بی کار باشید، گاهی مبارزه کردن با مشکلات کاری و زندگی برای از بین بردن سستی و بی حالی و کسب انرژی می تواند مفید باشد.

نهم:  قرن 21 قرن سرعت است، شما نیز سعی کنید پویا باشید.

دهم: سعی نکنید در موارد دشوار خودتان تصمیم بگیرید، هیچ کسی قادر نیست همه ی ابعاد یک موضوع را ببیند، از دیگران مشورت بگیرید.

یازدهم: با دیگران با احترام رفتار کنید، این مورد می تواند در شما احساس برتری را ایجاد کند، و به کسی تبدیل کند که می تواند در مواقع عصبانیت و ناراحتی ارتباط مناسبی با دیگران داشته باشد و از همکاری آنها استفاده کند.

دوازدهم: از رفتن به مکان هایی که در آنها معاملاتی انجام می شود ( فروشگاه ها، بازار) اجتناب کنید، گاه کار کردن با افرادی که با آنها اختلاف نظر داریم می تواند به بی حوصلگی ما منجر شود، این مکانها نیز همچین تأثیر دارند.

باید مطمئن شوید که همه ی ویتامین های گروه B و اسیدهای آمینه را دریافت می کنید.  3000-1000 میلی گرم  اسید آمینه تیروزین ( موز،لوبیا،آواکادو، دانه کنجد و بادام) اول صبح با معده ی خالی بخورید. پس از آن در طول شام  و سی دقیقه بعد از دریافت اسید آمینه، ویتامین B بخورید.

12 راه برای رهایی از بی حالی و بی حوصلگی

تیروزین در مغز تبدیل به آدرنالین می شود،تیروزین یک اسید آمینه است که به تحریکات سیستم عصبی کمک می کند. همچنین به سوخت و ساز بدن سرعت می بخشد و به درمان بیماریها و خستگی مزمن کمک می کند.

منبع:

healthwantcare


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «12 راه برای رهایی ازسستی و بی حوصلگی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *