10 موردی که می تواند آسیب به رابطه زوجی بزند

مقاله های زیادی در مورد اینکه چه کارهایی می تواند موجب بهبود روابط زوجین و زندگی مشترک شود نوشته شده است. اما گاهی بهتر است به بعد دیگر قضیه، یعنی چه چیزی هایی به رابطه لطمه می زند نیز پرداخته شود. اگر توانستیم تشخیص بدهیم که چه چیزهایی در حال آسیب به رابطه می باشند بعد از آن است که می توانیم روی آنها کار کنیم. کم کردن موارد بد از رابطه می تواند به بهبود رابطه کمک کند.10 موردی که می تواند به رابطه زوجین لطمه بزند

در اینجا به رایج ترین موارد آسیب به رابطه اشاره می شود.

1)     بد گفتن راجع به همسر. یکی از مواردی که شما حتماً باید مراعات کنید این است که پشت سر هم و در مقابل دیگران راجع به همسر خود بد نگویید. قبل از ازدوج حتماً در این مورد با همسر خود به توافق برسید و خود را ملزم به رعایت آن کنید.

2)     تکرار رفتار های مشابه. اگر مدام از همسر خود بخواهید زباله ها را بیرون ببرد یا از همان لحن تحقیر آمیز مدام استفاده کنید کم کم به همسر خود نشان خواهید داد که علاقه ای به تغییر ندارید. در واقع با تکرار آن کار نشان می دهید که اصلاً از انجام آن پشیمان نیستید. البته که سخت است  عادت های بد را کنار بگذارید، اما سعی خود را که می توانید بکنید.

 

3)     صحبت کردن با دیگران به جای حرف زدن با همسر.  صحبت کردن در مورد همسر خود به این معنی که به جای شنیدن حرفهای همسرتان حرفهای دیگران را می شنوید. شما به دیگران می گویید که چه می خواهید چه انتظاری دارید. و به این صورت همسرتان شانس دفاع و بحث در مورد خودش و همچنین دانستن احساس و خواسته ی شما را از دست می دهد. بنابراین سعی کنید آنچه که انتظار دارید با او مطرح کنید.

4)     گوش ندادن.  این مورد بسیار مهم است، اگر کاری انجام می دهید و همسرتان قصد صحبت با شما را دارد کارتان را کنار بگذارید و با دقت به حرفهایش گوش دهید. شاید همسر شما  عادت دارد در مورد دوچرخه سواری مدام حرف بزند، به حرفهای او گوش دهید زیرا می دانید برای او مهم است،  حتی اگر این موضوع شما را جذب نمی کند سعی کنید به علایق او توجه کنید و به حرفهایش گوش دهید.

 

5)     نگفتن کلماتی مثل لطفاً و تشکر از شما. شاید خیلی راحت این واژه های ساده را فراموش می کنید. اما استفاده از آنها  نشان می دهد که شما تلاش و زحمت او را فهمیده اید، بعلاوه نشان می دهد که در قبال برآورده کردن خواسته هایتان سپاس گزار او هستید، با گفتن همین دو کلمه ی ساده همسر شما بیشتر احتمال دارد کارهایی که دوست دارید را انجام دهد.

 

6)     عدم ابراز تأسف. گفتن من متأسفم به همسرتان نشان می دهد که متوجه هستید که اشتباه کرده اید. همه ی ما اشتباه می کنیم، اما خیلی سخت می توانیم به اشتباهات خود اعتراف کنیم. حتی اگر غیر عمدی نیز اشتباه کرده باشید، باز هم گفتن ببخشید احساس بهتری به همسرتان می دهد.

 

7)     دیر کردن. دیر کردن آزار دهنده و بی ادبی می باشد. اگر به طور مداوم دیگر کنید این پیغام را به همسر خود می دهید که همسرتان برایتان بی اهمیت است. گاهی اوقات  بهتر است به همسر خود تلفن کنید و اجازه دهید بداند که دیر می کنید.

 

8)     زود نتیجه گرفتن. شاید فکر می کنید که خیلی راحت می توانید بدانید که همسرتان دقیقاً چه فکری می کند و چه احساسی دارد. اما اغلب در اشتباه هستید. بهتر است اول بپرسید و بعد نتیجه بگیرید.

 

9)     مدام نقش قربانی را بازی کردن. یکی دیگر از موارد آسیب به رابطه گریه کردن های مداوم است؛ اگر همیشه نقش یک قربانی را بازی کنید همسر شما کم کم ابراز همدردی با شما را کنار می گذارد. همیشه در هر موردی گریه کردن و القای احساس گناه به همسر کار درستی نیست.

 

10)  بحث در مورد هزینه ها. یکی  از شایع ترین دلایل طلاق پول می باشد. هر یک از زوجین اغلب  عادت های مختلفی در پول خرج کردن دارند. بهتر است با هم روی خرج  و مخارج منزل و بودجه صحبت کنید و به توافق برسید.

هر زمان که احساس کردید چیزی در رابطه شما تغییر کرده است چه خوب چه بد، سعی کنید فکر کرده و دلیل آن را پیدا کنید، اگر خوب بود حتماً آنرا در رابطه تقویت کنید. اگر بد بود، سعی کنید راه حلی برای آن پیدا کنید. 

 منبع:

thecutekids

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *