10 دلیل برای اینکه چرا وزن کم نمی کنید

10 دلیل برای اینکه وزن کم نمی کنید

عادتهای بدی که دارید سبب می شود که به هدفتان یعنی وزن کم کردن نرسید. با اینکه درست غذا می خورید، فعالیت می کنید، باز هم وقتی روی وزنه می روید وزنتان تکان نخورده است.

خبر خوب اینکه اگر عادت هایی که در زیر می آید را کنار بگذارید حتماً موفق خواهید شد.

1)    با دست غذا خوردن

مطالعات نشان می دهد افرادی که از قاشق و چنگال برای غذا خوردن استفاده می کنند 30 درصد کمتر از سایر افراد غذا می خورند. این موضوع می تواند شامل پلو خوردن با دست و لقمه های صبحانه یا هر وعده که با دست می گیریم شود.

2)    مصرف زیاد نوشیدنیها

اکثر مردم کالری موجود در مایعات را  نادیده می گیرند. نوشیدن آب میوه  دو تا 3 وعده در روزکالری زیادی به بدن می رساند.

بهترین کار: جایگزین کردن شربت و آب میوه با آب، و خوردن کالری ها به جای نوشیدن آنها می باشد.

3)    خوردن ماست میوه ای

اکثر ماست های میوه ای با فروکتوز شیرین شده اند. براساس یک مطالعه جدید، بر خلاف سایر شیرین کننده ها، این شیرین کننده به مغز پیغام نمی دهد که سیر شدید.

در نتیجه: شما تا آخر غذا را می خورید به این دلیل که در واقع هنوز بدنتان به کالری  نیاز دارد.

4)    باخت یا برد تیم محبوبتان

با توجه به یک مطالعه در فرانسه، شما بیشتر احتمال دارد که بعد از یک بازی تیمتان در مسابقه سرنوشت ساز بخواهید با خوردن خوشگذرانی کنید.

5)    مصرف الکل

مردم نمی دانند که با مصرف الکل چه میزان کالری به بدن می رسانند. شاید وجود الکل مخلوط در کوتل در منوی روز شادتان قدرت بازداری شما را کاهش دهد، اما این مهم است که به منوی روز شاد خود بله یا نه بگویید.

6)    افراط در خوردن صبحانه

 سهم استاندارد برای  غلات در صبحانه،  حدود  دو- سوم فنجام می باشد. بنابراین وقتی غلات زیادی مصرف می کنید و یک لیوان شیر هم با آن مصرف می کنید کالری خیلی زیادی به بدن می رسانید.

7)    محروم کردن خودتان

اگر خودتان را از برخی گروه های غذایی محروم کنید ( مثل کربوهیدات ها یا چربی ها)، دفعه بعد که با آنها روبرو شدید در خوردن آنها زیاده روی خواهید کرد. بنابراین سعی کنید به جای خط زدن کامل آنها از رژیم غذایی، یاد بگیرید هوس خود به بیشتر خوردن را مدیریت کنید. اگر شما روزی چند تکه کوچک بخورید ولع زیادی برای خوردن زیاد و  یکباره مواد غذایی را نخواهید داشت.

8)    بزرگ بودن بشقاب غذا

فکر می کنم این موضوع برایتان خیلی روشن است، برای اینکه شما وقتی با دو نوع منو روبرو باشید که مثلاً سیب زمینی سایز بزرگ قیمت همان سایز کوچک را دارد، سایز بزرگ را سفارش خواهید داد و بنابراین کالری بیشتری نیز مصرف می کنید.

9)    چون فکر می کنید ورزش می کنید می توانید بیشتر غذا بخورید.

ورزش کردن باعث می شود که شما بیشتر بخورید، ما این بدان معنی نیست که باید بیشتر غذا بخورید.

10)     تا دیر وقت بیدار ماندن

مطالعات نشان می دهد کسانی که تا دیر وقت بیدار می مانند نسبت به کسانی که زود می خوابند تمایل بیشتری به خوردن غذاهای پر کالری و چرب نشان می دهند.

منبع:

heallthdigezt

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *