سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

10 دلیل برای اینکه چرا وزن کم نمی کنید

کاهش وزن می تواند بطرز خارق العاده ای فشار روی مفاصل شما را کاهش دهد

10 دلیل برای اینکه وزن کم نمی کنید

عادتهای بدی که دارید سبب می شود که به هدفتان یعنی وزن کم کردن نرسید. با اینکه درست غذا می خورید، فعالیت می کنید، باز هم وقتی روی وزنه می روید وزنتان تکان نخورده است.

خبر خوب اینکه اگر عادت هایی که در زیر می آید را کنار بگذارید حتماً موفق خواهید شد.

1)    با دست غذا خوردن

مطالعات نشان می دهد افرادی که از قاشق و چنگال برای غذا خوردن استفاده می کنند 30 درصد کمتر از سایر افراد غذا می خورند. این موضوع می تواند شامل پلو خوردن با دست و لقمه های صبحانه یا هر وعده که با دست می گیریم شود.

2)    مصرف زیاد نوشیدنیها

اکثر مردم کالری موجود در مایعات را  نادیده می گیرند. نوشیدن آب میوه  دو تا 3 وعده در روزکالری زیادی به بدن می رساند.

بهترین کار: جایگزین کردن شربت و آب میوه با آب، و خوردن کالری ها به جای نوشیدن آنها می باشد.

3)    خوردن ماست میوه ای

اکثر ماست های میوه ای با فروکتوز شیرین شده اند. براساس یک مطالعه جدید، بر خلاف سایر شیرین کننده ها، این شیرین کننده به مغز پیغام نمی دهد که سیر شدید.

در نتیجه: شما تا آخر غذا را می خورید به این دلیل که در واقع هنوز بدنتان به کالری  نیاز دارد.

4)    باخت یا برد تیم محبوبتان

با توجه به یک مطالعه در فرانسه، شما بیشتر احتمال دارد که بعد از یک بازی تیمتان در مسابقه سرنوشت ساز بخواهید با خوردن خوشگذرانی کنید.

5)    مصرف الکل

مردم نمی دانند که با مصرف الکل چه میزان کالری به بدن می رسانند. شاید وجود الکل مخلوط در کوتل در منوی روز شادتان قدرت بازداری شما را کاهش دهد، اما این مهم است که به منوی روز شاد خود بله یا نه بگویید.

6)    افراط در خوردن صبحانه

 سهم استاندارد برای  غلات در صبحانه،  حدود  دو- سوم فنجام می باشد. بنابراین وقتی غلات زیادی مصرف می کنید و یک لیوان شیر هم با آن مصرف می کنید کالری خیلی زیادی به بدن می رسانید.

7)    محروم کردن خودتان

اگر خودتان را از برخی گروه های غذایی محروم کنید ( مثل کربوهیدات ها یا چربی ها)، دفعه بعد که با آنها روبرو شدید در خوردن آنها زیاده روی خواهید کرد. بنابراین سعی کنید به جای خط زدن کامل آنها از رژیم غذایی، یاد بگیرید هوس خود به بیشتر خوردن را مدیریت کنید. اگر شما روزی چند تکه کوچک بخورید ولع زیادی برای خوردن زیاد و  یکباره مواد غذایی را نخواهید داشت.

8)    بزرگ بودن بشقاب غذا

فکر می کنم این موضوع برایتان خیلی روشن است، برای اینکه شما وقتی با دو نوع منو روبرو باشید که مثلاً سیب زمینی سایز بزرگ قیمت همان سایز کوچک را دارد، سایز بزرگ را سفارش خواهید داد و بنابراین کالری بیشتری نیز مصرف می کنید.

9)    چون فکر می کنید ورزش می کنید می توانید بیشتر غذا بخورید.

ورزش کردن باعث می شود که شما بیشتر بخورید، ما این بدان معنی نیست که باید بیشتر غذا بخورید.

10)     تا دیر وقت بیدار ماندن

مطالعات نشان می دهد کسانی که تا دیر وقت بیدار می مانند نسبت به کسانی که زود می خوابند تمایل بیشتری به خوردن غذاهای پر کالری و چرب نشان می دهند.

منبع:

heallthdigezt

 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: