یک راه حل نادر برای بهبود سلامت مغز – مرکز نوروفیدبک در شمال تهران

 

یک راه حل نادر برای بهبود سلامت مغز

 

محققان دریافتند که خوردن بیش از 10 گرم آجیل در روز به طور مثبت با عملکرد ذهنی بهتر، از جمله تفکر، استدلال و حافظه بهبود یافته است.

پژوهشگر ارشد، دکتر مینگ می گوید: این مطالعه اولین گزارش مربوط به ارتباط شناختی و مصرف عصاره در بزرگسالان چینی است که بینش مهم را در افزایش مسائل سلامت روان (از جمله افراد مبتلا به زوال عقل) که در معرض یک جمعیت سالمند قرار دارند، گزارش می دهد.

 

یک راه حل نادر برای بهبود سلامت مغز

یکی از مهمترین چالش های قرن بیست و یکم  جمعیت پیراست که نیاز به حمایت ها و مراقبت های بیشتر بهداشتی دارند.

“در چین، این یک مسئله عظیم است؛ زیرا جمعیت شان  تقریبا نسبت به هر کشور دیگری در جهان رو به افزایش است.

“مراقبت های بهداشتی بهبود یافته و پیشگیرانه – از جمله تغییرات غذایی – می تواند به حل و فصل مسائلی که جمعیت سالمندان با آن دست و پنجه نرم می کنند کمک کند.

“افراد مسن تر  با خوردن بیش از 10 گرم (یا دو قاشق چای خوری) آجیل در روز، می توانند عملکرد شناختی خود را تا 60 درصد افزایش دهند “.

چین یکی از سریعترین جمعیت های رو به رشد است. پیشبینی می شود در سال 2029، جمعیت چین که در سطح 1.44 میلیارد نفر باشد و نسبت جوانان به سالیان متمادی با افزایش رتبه افراد سالخورده ناکارآمد باشد.

تا سال 2050، 330 میلیون چینی بیش از 65 سال سن دارند و 90.4 میلیون نفر بیش از 80 سال سن دارند که بزرگترین جمعیت این گروه سنی سالمند را تشکیل می دهند.

به طور گسترده تر، سازمان بهداشت جهانی میگوید که تا سال 2020، تعداد افراد بالای 60 سال و بالاتر از کودکان زیر 5 سال کمتر خواهد شد.

تحقیقات  در چین را که طی 22 سال گذشته جمع آوری شده است، بررسی می کند که 17 درصد شرکت کنندگان به طور منظم مصرف کننده های آجیل (بیشتر بادام زمینی) هستند. دکتر لی می گوید بادام زمینی اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی خاص دارد که می تواند کاهش شناختی را کاهش دهد.

 

دکتر لی می گوید: “آجیل در چربی های سالم، پروتئین و فیبر با خواص تغذیه ای که می تواند کلسترول را کاهش می دهد و سلامتی شناختی را بالا برده، بالا باشد.”

“در حالی که درمان برای کاهش سن شناختی و بیماری های عصبی نسبی درمان نشده است، تغییرات در غذاهایی که مردم انجام می دهند، بهبود می یابند”.

سازمان جهانی بهداشت تخمین می زند که در کل، تعداد افراد مبتلا به زوال عقل 47 میلیون نفر است.

تا سال 2030، این پیش بینی می شود که به 75 میلیون نفر برسد و تا سال 2050، موارد تقریبا دمانس تقریبا سه برابر خواهد شد. چین دارای بیشترین جمعیت افراد مبتلا به زوال عقل است.

به عنوان سن افراد، آنها به طور طبیعی تغییرات در استدلال مفهومی، حافظه و سرعت پردازش را تجربه می کنند. این همه بخشی از روند پیری طبیعی است، “دکتر لی می گوید

“اما سن نیز قویترین عامل خطر شناخته شده برای بیماری شناختی است. اگر ما بتوانیم راه هایی برای کمک به افراد سالخورده در حفظ سلامت شناختی و استقلال خود  برای مدت طولانی پیدا کنیم – حتی با تغییر رژیم غذایی خود – پس این کاملا تلاش ارزشمند است. ”

 

 

منبع

 

روانشناس

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - یک راه حل نادر برای بهبود سلامت مغز - مرکز نوروفیدبک در شمال تهران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: