یکی از دلایل کوچک شدن مغز در بزرگسالان مسن

از دست دادن شنوایی در بزرگسالان مسن تر با کوچک شدن سریع تر مغز در ارتباط است.

کاهش شنوایی

در مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان در دانشگاه جان هاپکینز در مریلند انجام شده است نشان داد که افراد مسنی که از ، کاهش شنوایی رنج می برند احتمال دارد به سطح بالاتری از کوچک شدن مغز که با افزایش سن در ارتباط است مرتبط باشد.

این تیم تحقیقاتی بر روی 126 نفر در سنین 56 تا 86 سال برای رسیدن به یافته های خود کار کردند و  نتایج این تحقیق به تازه گی در مجله نورو ایمیج به چاپ رسیده است.

این مطالعه به مدت 10 سال به طول انجامید و در طی این سالها برای بررسی تغییرات مغز ، به انجام تصویر برداری رزونانس مغناطیسی بر روی شرکت کنندگان به طور سالانه انجام میشد و ارزیابی ها ،ردیابی میشدند.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

در این مطالعه 71 نفر از شرکت کنندگان قبل از شروع درمان تحت معاینات فیزیکی از جمله آزمون های شنوایی قرار گرفته بودند وشنوایی طبیعی داشتند و بعد از مدتی که دوباره مورد بررسی قرار گرفتند حداقل 25 دسی بل دچار اختلال شده بودند که با کوچک شدن سریع مغز در ارتباط بود.

محققان دریافته اند که از دست دادن شنوایی در بزرگسالان مسن تر ممکن است با کوچک شدن سریعتر مغز و افزایش از دست دادن بافت مغز در ارتباط است.

شرکت کنندگان با اختلال شنوایی نیز حداقل یک سانتی متر مکعب بیشتر، از کسانی که شنوایی طبیعی داشتند بافت مغز را در هر سال از دست داده بودند.

 

این محققان دریافتند که اختلال شنوایی که با برخی از مناطق مغز که کوچک میشود در ارتباط است از جمله:  قسمت تحتانی گیج گاهی .

منبع:

.medicalnewstoday

5 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x