یوگا و سندرم تونل کارپ

یوگا و سندرم تونل کارپ

اگر به طور منظم انگشتانتان دست . پای شما سوزن سوزن  و بی حسی می شوند، ممکن است سندرم تونل کارپ (Carpal Tunnel Syndrome) داشته باشید. این سندرم به دلیل باریک و تنگ شدن یک عصب در مچ دست ایجاد می شود.

با انجام برخی حرکات یوگا می توان این درد را کاهش و حتی پیشگیری کرد؛ در صورت نادیده گرفتن و درمان نشدن به آسیب عصبی دائمی تبدیل می شود. با این حال، قبل از شروع یوگا با پزشک خود مشورت کنید.

برای این کار شما به انجام حرکات و تمریناتی نیاز دارید که عضلات فلکسور ساعد دست را تقویت کند – کف دست خود را به بالا برگردانید، این همان سمتی است که عضلات فلکسور قرار دارند. با توجه به شدت درد حرکات باید انتخاب شوند و در ابتدا بهتر است بر مفصل مچ دست فشار وارد نشود. سپس، به تدریج سختی و فشار حرکات بیشتر شود.

حالت دعا

می توان نشسته و یا ایستاده، این تمرین را انجام داد. آرنج خود را خم کنید، کف دستان را روی هم بگذارید، طوری که قسمت جلو قفسه سینه را لمس کند. سپس دست را اهسته پایین بیاورید تا جاییکه آرنج و انگشتان زاویه 90 درجه بسازند. 30 ثانیه مکث کنید و سپس به دست استراحت بدهید. این حرکت را چندین بار در روز انجام دهید.

حالت چوبه

روی زمین بنشینید، پاها را به جلو بکشید، کف دستان را روی زمین در کنار باسن خود بگذارید. حال انگشتان خود را از بدن دور کنید. 30 ثانیه مکث کنید و استراحت بدهید.

حالت گهواره گردنی

راحت روی زمین و یا صندلی بنشینید. انگشتان دست را به هم گره بزنید و پشت گردن خود قرار بدهید. توجه کنید که هیچ فشاری به گردن وارد نمی شود. حال، تیغه های شانه را به آرامی پایین بیاورید تا جاییکه  دو آرنج همدیگر را لمس کنند. یک دقیقه مکث کنید و استراحت بدهید.

[divider]

 

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *